Bu millet yakında kafayı yemezse ne olayım « Mavi Didim Gazetesi

21 Haziran 2021 - 23:05

Erol Yıldız

Erol Yıldız

Bu millet yakında kafayı yemezse ne olayım

Bu millet yakında kafayı yemezse ne olayım
Son Güncelleme :

22 Mayıs 2021 - 10:05

147 views

Bu millet yakında kafayı yemezse ne olayım

Millet artık yiyecek para bulamıyor. Yaşananlardan sonra bir de üstüne covid19 eklenirse, artık kafayı yemeye ramak kaldı. Geçenlerde hastaneye gitmem gerekiyordu. Asabiye servisinde beni eskiden tanıyan doktorumla karşılaştım. Bunca hasta yoğunluğundan sonra o bile neredeyse kafayı yiyecek konuma gelmiş. “O Erolcuğum hoş geldin. Sanırım bana geldin. Tam da hastam kalmamıştı” demez mi? “Hayır hocam ben başka bir şey için geldim” diyerek uzaklaştım yanından. Yani yakalasa öpecek kesin.

Şimdi bu millet nasıl kafayı yemesin. Bir gün rahmetli Aziz Nesin çıkagelirse gerçekten bu sefer üzüntüden bizi terk edecek. Çünkü bizler artık büyük ustanın dediği gibi değil, onu da aşan bir duruma kesin geldiğimize inanıyorum. Memleketin ne halde olduğunu artık kesin anlamışınızdır diye düşünüyorum.

Ben bile kendimden şüphe eder gibi bakıyorum. Artık aynaya bakmaz oldum. Baktığımda bazı sözleri ben mi sarf ettim diye suçu kendimde aradığım zamanlar oluyor. Memlekette bir çok yaşanmış dedikleri illegal olaylar var. Bu olaylar halen nasıl olur da önceden beri işi kurcalayan bir görüşe mal ediliyor, hayretler içindeyim. İnsanlar aç ve ekmek bulmakta zorlanırken, ekmek noktaları neden kapatılır anlayamıyorum. Bazı kişilerin çöp varilinden aldığı atık sebzeleri gördükçe içim parçalanıyor, bazıları da insanlarımızın açlığını değişik kategorilere koyuyor. Acaba bende mi sorun var diye kendime kızıyorum.

Önceden kız istemede bile bir güzellik vardı. Doğu illerinde yaşayan çok sevdiğim bir kardeşim, yeğenlerini de yanına alarak kız evinden randevu alarak evlerine gitmişler. Kız babası oldukça nazlı. Kızı vermek istemiyor. Fakat benim arkadaş olanı tanıdığından biraz olsun yumuşamış görülüyor. Neyse kız isteme faslı komşu mahalleye gidilerek bahçede gerçekleşiyor. Kız istendikten sonra baba başta bahsettiğim kötü senenin ardından, yakınlarından da kaybettikleri ile kafayı yiyenlerden olduğu belli. İpe de un serecek ya. Damat adayının ne iş yaptığını soruyor. Tatmin olmayınca da, bu arkadaşın GBT raporunu alıp bana getirin diyor. Bu sefer erkek tarafında ateşli delikanlı olan damadın kardeşi ayağa kalkarak, biz de hasar raporu istiyoruz diyor. Ortalık karışıyor. Zorla çekilen silahlar indiriliyor. Yoksa katliamın kaçınılmaz olduğu bir gerçek. Şimdi buna Aziz Nesin ne desin.