Belediye Meclisi’nde kadın komisyonu kuruldu « Mavi Didim Gazetesi

22 Haziran 2021 - 08:01

Belediye Meclisi’nde kadın komisyonu kuruldu

Belediye Meclisi’nde kadın komisyonu kuruldu
Son Güncelleme :

04 Mart 2021 - 6:58

355 views

Belediye Meclisi’nde kadın komisyonu kuruldu

Didim Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 20. maddesi gereğince 3 Mart Çarşamba günü saat 14:00’de Belediye Başkanlığı Meclis Toplantı Salonunda 7 gündem maddesi dahilinde toplandı.

Gündem maddelerine ek olarak İyi Parti grubu tarafından yazılı olarak gündem maddesine eklenmesi istenilen ‘Kadına karşı şiddet ve kadın cinayetlerinin önlenmesi, kadın emeğinin değerlendirilmesi’ için 5 üyeden oluşan komisyon kurulması teklifi kabul edildi. 5 kişilik komisyona CHP grubundan Gül Ülker, Sevinç Karataş, Vefa Berk Tezsezener, AKP grubundan ise Eda Yücel İlhan ve Erdinç Ülker seçildi.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay başkanlığında toplanan meclise, AKP’li meclis üyeleri Mehmet Tekdemir ve Cemal Engil mazeretli olarak katılmadı.

Mecliste 2 gündem maddesi oy birliği kabul edildi

Gündemin ilk maddesi olan, “Kırsal Yerleşik Alan Çalışması” konulu yazısına ilişkin komisyon raporu ve   gündemin ikinci maddesi olan “Hibe Araç (Forklift)” konulu yazısı görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

5 gündem maddesi komisyonlara sevk edildi

Gündemin üçüncü maddesi olan “Pazar Günleri Kurulan DİBİT (Didim İkinci El Pazarı) Pazar Esnafının Aralık 2020-Ocak-Şubat 2021 Ayları İçin Pazar Yeri İşgal Harçlarının İptal Edilmesi” konulu yazısı görüşülerek plan ve bütçe komisyonuna sevk edildi.

Gündemin dördüncü maddesi olan, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün 24.02.2021 tarih ve 100 sayılı “Fiyat Tarifesi” konulu yazısının görüşülerek plan ve bütçe komisyonuna sevk edildi.

Gündemin beşinci maddesi olan “Covid 19 Virüsünün Ekonomik Etkilerinin Azaltılması” konulu yazısı görüşülerek plan ve bütçe komisyonuna sevk edildi.

Gündemin altıncı maddesi olan, “Hisar Mah. 175 Ada 52 Parsel ve 1616 Ada 12 Parselde 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Teklifi” konulu yazısı görüşülerek İmar komisyonuna sevk edildi.

Gündemin yedinci maddesi olan, “Didim İlçesi, Kızılyer Mevkii, 1628 Ada 199 Parselde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Teklifi” konulu yazısı görüşülerek İmar komisyonuna sevk edildi.

Belediye Meclisi, komisyonlara sevk edilen gündem maddelerini görüşmek üzere 5 Mart Cuma günü 15:00’da Belediye Meclis Toplantı salonunda toplanacak.