Başkan Atabay, Vakıflarla ilgili açıklamada bulundu « Mavi Didim Gazetesi

22 Haziran 2021 - 07:37

Başkan Atabay, Vakıflarla ilgili açıklamada bulundu

Başkan Atabay, Vakıflarla ilgili açıklamada bulundu
Son Güncelleme :

24 Mayıs 2021 - 12:48

243 views

Başkan Atabay, Vakıflarla ilgili açıklamada bulundu

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Yalı Caddesi üzerinde bulunan 4 Haziran 2021 tarihinde ihaleye çıkacak olan Vakıflara ait arazi için açıklamada bulundu.

Başkan Atabay ifadelerinde Vakıfların Altınkum’daki arazi Didim’in gözbebeği konumunda olduğunu ifade ederek, “Buranın yapılaşmasına ilişkin devam eden bir dava var. Bu konuda bilirkişinin de bizim tezlerimizi çok kuvvetlendiren raporu var. Zaten biz olaya müdahil oluyoruz. Dava açalım diyorlar. Neyin davası açılacak? Aynı konuda iki dava açılmaz ki. Zaten 1,5 sene önce açılmış bir dava var. Masa başında çizilen plan ile fiziki ortam uymadığı için açılan bir dava var. Bizim kabul etmediğimiz bütün noktaları bilirkişi dile getirdi.  Bilirkişi bizim savunduğumuz tez lehine dile getirmiş. Dava bu aşamada devam ediyor. Gereken her tür girişimi yapıyoruz. Bu aşamada hukukçularımız ile görüşeceğiz. Elimizi kuvvetlendirecek girişimlerde bulunmamız gerekiyorsa bu girişimde de bulunuruz.” dedi.

“Kamu yararına yapılacak işte şov olmaz”

Başkan Atabay, “Ben de bir STK yıllarca görev yaptım. Sivil toplum örgütü insanları, toplumu organize edecek, kamu yararına organize edecek kurumlardır. Bir STK yöneticisinin veya yönetim kurulunun ben önde olayım, diğerleri başkaları arkada olsun gibi kaygıları varsa bana sorarsanız o görevi bıraksın. Bu düşünceyle bu görev yapılmaz. Bu özveri ve paylaşım gerektiren bir görevdir. Bilginiz varsa paylaşacaksınız, ilginiz varsa ilgiyi artırmak için başkalarını da ortak edeceksiniz. STK’ların görevi budur. STK’lar kamu yararına olacak tüm işlerde en büyük yerel kamu kuruluşu belediye ile iş birliği yapmalıdır. Kamu yararına tüm işlerde STK’ların yanında olduk. Balık Çiftlikleri, Cezaevi, ÇET raporlarında, Organize Balık Tesislerinde toplumun STK’ların yanında olduk.

STK’lar toplum yararına olan işlerde olmalıdır. Bir pankart açıp, 2 fotoğraf çektirip sosyal medyaya bir video atmakla bu işler olmaz.  Bu kafalardan, bu fikirlerden vazgeçilmeli.  Ben bu görevde olduğum sürece veya daha önce de aynı davranışı gösterdiysem bundan sonra da toplum yararına göstermeye devam edeceğim. Kamu yararına yapılacak işte asla şov olmaz.” dedi.

“her türlü mücadeleyi vermeye hazırız”

Başkan Atabay, açıklamasının sonunda her türlü mücadeleyi vermeye hazır olduklarını ifade ederek, “Açılan ihale bir gelir ihalesi, yani gelir getirici ihale. Burada çıplak gözle bile gördüğümüz yanlışlıklar var. Hem hukukçu hem imarcı arkadaşlarımız takip ediyorlar.  Süresi içerisinde bir girişim yapmamız gerekirse zaten yapacağız.  Bu konuda Vakıflar Arazisi olur, balık çiftlikleri olur her ne olursa olsun biz Didim Belediyesi olarak Didim halkının ve Didim’in çıkarlarını, Didim halkının, Didim’in lehine olan konuları sonuna kadar takip etmek mecburiyetindeyiz. Hukuksa hukuk, sokağa çıkmaksa sokağa çıkmak, uzlaşıysa uzlaşı her ne olursa olsun her türlü mücadeleyi vermeye hazırız. Bu mücadeleyi toplumla, halkla beraber vermeye hazırız. “ dedi.