Başkan Atabay, Efes Selçuk’ta festival gibi açılışa katıldı « Mavi Didim Gazetesi

23 Haziran 2021 - 02:03

Başkan Atabay, Efes Selçuk’ta festival gibi açılışa katıldı

Başkan Atabay, Efes Selçuk’ta festival gibi açılışa katıldı
Son Güncelleme :

03 Haziran 2021 - 7:58

167 views

Başkan Atabay, Efes Selçuk’ta festival gibi açılışa katıldı

Efes Selçuk Belediyesi tarafından; üretici ve tüketiciyi buluşturmak, doğaya uyumlu üretim ile herkes için sağlıklı, besleyici ve erişilebilir gıdayı mümkün kılmak, kadın, tarım ve tarihi bir araya getirmek amacıyla hayata geçirilen Efes Tarlası Yaşam Köyünün açılışı gerçekleşti.

Efes Tarlası Yaşam Köyünün açılışı öncesi CHP’li heyet tarafından Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu karşılandı. Karşılama ve Efes Tarlası Yaşam Köyünün açılışında Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’da katıldı. Açılışta, Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Tunç Soyer, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu, CHP İzmir Milletvekilleri, ilçe başkanları, il ve ilçe yöneticileri ile vatandaşlarda yer aldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, “Aydın ziyaretinde Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Genel Başkan Yardımcılarımız, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Sayın Tunç Soyer, Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanı arkadaşlarımız ile birlikte karşıladık.” dedi.

Efes Tarlası Yaşam Köyü’nün açılış töreninde Üretici Pazarı, Tohum Merkezi, Tarım Müzesi, Tarım Kütüphanesi, Toprak Okulu gibi birçok unsuru içinde barındıran ve belediyenin öz sermayesiyle hayata geçirilen hususlar üzerinden tarımın ve üretimin önemine vurgu yapıldı.