Ayyıldız Doğa Sporları Kulübü 19 Mayıs’ı Bosna Hersek’te kutladı « Mavi Didim Gazetesi

25 Haziran 2021 - 00:52

Ayyıldız Doğa Sporları Kulübü 19 Mayıs’ı Bosna Hersek’te kutladı

Ayyıldız Doğa Sporları Kulübü 19 Mayıs’ı Bosna Hersek’te kutladı
Son Güncelleme :

20 Mayıs 2021 - 8:11

123 views

Ayyıldız Doğa Sporları Kulübü 19 Mayıs’ı Bosna Hersek’te kutladı

Ayyıldız Doğa Sporları Kulübü üyesi sporculardan oluşan 10 kişilik ekip, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı Bosna Hersek’te kutladı.

Didim, Söke, Kuşadası ve Aydınlı doğa yürüyüşçülerinden oluşan kafile 17 Mayıs 2021 günü Bosna Hersek’in Zenista kentine ulaştı. Kafile buradaki Ayyıldız Doğa Sporları Kulübü ve kardeş kulübü Bosna Hersek’in VEDRO Dağcılık Kulübü ile bölgede geziler düzenleyecek. 1984 yılında ölen Bosna Hersek’in bağımsızlıktan sonraki ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’in mezarı da ziyaret etti.

Didim Ayyıldız Doğa Sporları Kulübünden katılan sporcular kentteki yerel yöneticileri de ziyaret ederek, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın selamını ve gönderdiği hediyeleri kendilerine takdim etti.

19 Mayıs’ı Bosna Hersek’te kutlayan Didimli yürüyüşçülerden Dernek Genel Başkanı Murat Karaca, Bosna Hersek’te olmaktan dolayı çok heyecanlı olduklarını, Aliya İzzetbegoviç’in mütevazi mezarını ziyaret ederek Didimliler adına dua edeceklerini belirtti. Karaca, “Ziyaretin ilk gününde Ravne Tünelleri, Kozice Şelaleleri, Bosna Pramitleri ve Bosna Hersek’te bulunan Türk Barış Gücü askerlerini de ziyaret edeceğiz. Türkiye’nin ve Didim’in fahri elçiliğini yaparak Başkan Atabay’ın verdiği hediyeleri buradaki yerel yöneticilere ulaştıracağız. Buradan da 10 yürüyüşçüyü Türkiye’ye davet edeceğiz. Didim, Söke, Kuşadası ve Aydın’da konaklayacak olan sporcular Didim’de Belediye Başkanı Deniz Atabay tarafından misafir edilecek.” dedi.