‘Aydın’ın tarihi yerleri’ konulu fotoğraf yarışmasının süresi başladı - Mavi Didim GazetesiMavi Didim Gazetesi

22 Nisan 2021 - 01:33

‘Aydın’ın tarihi yerleri’ konulu fotoğraf yarışmasının süresi başladı

‘Aydın’ın tarihi yerleri’ konulu fotoğraf yarışmasının süresi başladı
Son Güncelleme :

06 Nisan 2021 - 8:30

258 views

‘Aydın’ın tarihi yerleri’ konulu fotoğraf yarışmasının süresi başladı

Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Didim Turizm Derneği  ve Aydın Kültür ve Turizm Derneği işbirliğinde Aydın’ın tarihi yerlerini konu alan fotoğraf yarışması 1 Nisan tarihi itibariyle başladı.

Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer, Aydın Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Fatma Yazıcı ve Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk yarışma öncesi bir araya gelerek, yarışma ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Çeşitli hediyelerimiz olacak”

Yarışmanın yoğun bir ilgiyle karşılandığını belirten Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk, yarışmanın 1 Nisan 2021 tarihi itibariyle başladığını ve 15 Ağustos 2021 tarihinde sona ereceğini belirtti. Şentürk, “Aydın’ın tarihi yerlerini tanıtmak ve tarih turizmini canlandırmak için bu yarışmayı düzenliyoruz. Tarihi yerlerin korunması, gelecek nesillere aktarılması ve tarih turizmini canlandırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kazanan yarışmacılara çeşitli hediyelerimiz olacak. Şimdiden kazananları tebrik ediyoruz.” dedi.

“Katılım ücretsiz”

Yarışma koşulları ile ilgili bilgi veren Şentürk, “Yarışmaya katılım ücretsiz. Yarışma seçici kurul ve onların birinci derece yakınları dışında 18 yaş üstü tüm halkımıza, amatör / profesyonel fotoğrafçılara açıktır. Yarışmaya her fotoğrafçı, Aydın İl sınırları içinde çekilmiş, en fazla 4 (dört) adet Sayısal (Dijital) Renkli veya Siyah-Beyaz eserle katılabilir. Daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül (derece, mansiyon, özel ödül) almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren ve/veya bir kısmının kırpılmasıyla oluşturulan fotoğraflar ile renk değiştirme uygulanmış görüntüleri yarışmaya katılamaz. Aksine davranış kural ihlali sayılır. Fotoğrafın yarışma organizasyonu dışında yayınlanmış olması katılım açısından engel değildir. Anılan fotoğrafın, bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır. Yarışma Fotoğrafları tur.der09@gmail.com adresine gönderilecektir. Yarışmacılar fotoğraflarını bu adrese göndermekle yarışma koşullarını kabul etmiş sayılırlar. Bu şartname, yarışmacının yarışma fotoğraflarını göndermesiyle yürürlüğe girer. Katılımla birlikte yarışmacılar bu şartname hükümlerini okumuş ve kabul etmiş sayılır. Yarışmacıların bu şartname hükümlerine sonradan itiraz hakkı yoktur. Yarışmaya katılacak fotoğraflar, JPG/JPEG formatında, 150-300 DPI çözünürlükte, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 1 MB’den az olmamalı, 3 MB’yi de geçmemelidir. Fotoğrafın isimlendirmesinde ç, ı, ğ, ö, ş, ü harfleri ve noktalama işaretleri kullanılmamalıdır. İngilizce harfler ve alt çizgi ( _ ) kullanılabilir.” dedi.

 

%d blogcu bunu beğendi: