Aydın Su Ürünleri Üreticileri Birliği’nden hastaneye bağış « Mavi Didim Gazetesi

22 Haziran 2021 - 07:19

Aydın Su Ürünleri Üreticileri Birliği’nden hastaneye bağış

Aydın Su Ürünleri Üreticileri Birliği’nden hastaneye bağış
Son Güncelleme :

25 Aralık 2020 - 19:37

469 views

Aydın Su Ürünleri Üreticileri Birliği’nden hastaneye bağış

Aydın Su Ürünleri Üreticileri Birliği tarafından Didim Devlet Hastanesine, Covid hastalarının tedavisinde kullanılması için 2 adet mekanik ventilator solunum cihazı bağışladı.

Hastane yönetimi, Aydın Su Ürünleri Üreticileri Birliği’ne duyarlılığında dolayı plaket takdim etti. Birlik adına bağışta bulunan Birlik Başkanı Tolga Vural’a teşekkür plaketi Didim Kaymakamı Halil Avşar tarafından verildi.

Plaket törenine Didim Kaymakamı Halil Avşar’ın yanı sıra AKP İlçe Başkanı Maşallah Subaşı, Didim Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ethem Bilgiç ve hastane yöneticileri katıldı. Törende bu duyarlı bağışlarından dolayı Aydın Su Ürünleri Üreticileri Birliğine teşekkür edildi.

7 firma katkı sundu

Yazılı basında çıkan bir habere göre: Aydın Su Ürünleri Üreticiler Birliği Başkanı Tolga Vural ise 7 ayrı firmanın katkılarıyla iki cihazın alındığını belirterek, “AK Parti Milletvekilimiz Sayın Metin Yavuz’un bu konudaki girişimlerine biz de kayıtsız kalmadık ve hastanemize bu anlamda destek olduk. Hastanemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. Kaymakamı Halil Avşar da bağış yapan birlik yönetimine ve birliğe bağlı firmalara teşekkür ederek, bu tür bağışların öncü olmasını temenni etti. Konuşmaların ardından Kaymakam Avşar, Birlik Başkanı Vural’a plaketini verdi. Hastaneye bağışlanan 2 adet solunum cihazının bağışlanmasında Birlik Üyesi Noordzee Su Ürünleri, Gökçe Su Ürünleri (Luckyfish), Kılıç Holding, Olivka Su Ürünleri, Agromey Su Ürünleri, Gümüşdoğa Su Ürünleri ve Sürsan Su Ürünleri’nin katkı sunduğu bildirildi.