Atabay Gazetecilerinin gününü kutladı « Mavi Didim Gazetesi

17 Haziran 2021 - 20:29

Atabay Gazetecilerinin gününü kutladı

Atabay Gazetecilerinin gününü kutladı
Son Güncelleme :

08 Ocak 2021 - 17:56

390 views

Atabay Gazetecilerinin gününü kutladı

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü olması nedeniyle gazetecilerle bir araya gelerek günlerini kutladı.

Altınkum eski gümrük binasında düzenlenen programa Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın yanı sıra, CHP İl Başkan Yardımcısı Dilaver Demir, CHP İl yöneticileri Serkan Doğan ve Okan Kılıç, CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak, Belediye Başkan Yardımcıları Öznur Gündoğdu, Yusuf Deveci ve Zeynel Şener, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Arzu Kurt, CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Çulha ile ilçede faaliyet gösteren basın mensupları katıldı.

Başkan Atabay tüm basın mensuplarına bez çanta ve içerisinde powerbank, kalem, takvim, ajandaların yer aldığı hediyeleri takdim etti.

“Gazetecilik her dönem zor olmuştur”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlayan Belediye Başkanı Atabay, “Gazetecilerin yaptığını görevlerin zorluklarını biliyorum. Özellikle bu dönemde basın mensuplarının işi biraz daha zor ve kritik. Çok dikkatli olunması gerekiyor. İlçemizden bahsetmiyorum. İlçemizde demokrasi var. Gazetecilik her dönem zor olmuştur. Allah hepinize kolaylık versin. Belediyemiz adına basın mensubu arkadaşlarımızın gününü kutluyorum. Daha nice mutlu günlerde beraber olmak dileğiyle. İşlerinizde başarılar diliyorum.” dedi.

Atabay, yapılan çalışmaları anlattı

Belediyenin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi veren Atabay, Didim’in hızlı büyümekte olduğunu dile getirerek “2021 yılı Didim Belediyesi için yatırım yılı olacak. Bir çok projemizi hazırladık. İlk önce başlayacağımız en önemli projemiz amfi tiyatro olacak. İlçemiz adına turistik kent olmamız için çok önemli. İlçemizi sosyal, kültürel ve sanat yaşantısına önemli katkılarda bulunacak. Bir çok ilçeye nasip olmayan bir yatırım. İkinci olarak kültür merkezimiz var. Kültür merkezi projemiz uzunca bir süre ilçemize hizmet verecek kapasitede olacak. 750 kişilik salon ve 100 kişilik cep sineması içerisinde olacak şekilde toplantı odaları ve otoparkı da olacak. Şehir merkezinde herkesin araçsız ve kolay ulaşabileceği bir noktada olacak. Yarım kalan kültür merkezini de sanat, müzik, bilgisayar gibi bir çok kursun içinde olduğu gençlik merkezi olarak hizmete geçireceğiz. Yeni Mahallede bulunan düğün salonunu da restore ederek kütüphane yapacağız.” dedi.

 

“65 kilometrelik hattımız var”

Atabayü konuşmasında bisiklet yolunun önemine değinerek “Bisiklet yollarımızın bütün bürokratik aşamaları bitti. 65 kilometrelik hattımız var. Dünyada ki yeni trend yayalaşma ve bisiklet yollarıdır. Şehri yayalaştırıp, insanların çok daha rahat bir şekilde alışveriş yapabileceği, öğrencilerin okullara ulaşım açısından kolaylık sağlayabileceği ve ailelere güven veren bölünmüş bisiklet yolları olacak. Hem peyzaj hem de  görüntü anlamında bisiklet gibi sosyal ve fiziki bir aktivite sağlayacak bir olgunun alt yapısı sağlamış olacağız.” İfadelerine yer verdi.

 Koçak, Metin Göktepe’yi unutmadı

CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak, program da yaptığı konuşmada 25 yıl önce dövülerek katledilen gazeteci Metin Göktepe’yi unutmadı. Koçak, “Metin Göktepe’nin 25 ölüm yıl dönümü. O da bir gazeteciydi. Nur içinde yatsın. Diğer meslek şehidi olan gazeteciler gibi sizlerde görevlerini vatan, millet ve insanların önünü açmak için yapıyorsunuz. Tabi imkanlar dahilinde. Gazetecilerin şartları çok zor. Gecesi gündüzü olmayan bir meslektir. Gelecek yıllarda inşallah daha demokratik, önünüzü aydınlatabilecek, sosyal faaliyetlerinizi ve sosyal haklarını verebilecek kanunların olması dileğiyle tüm gazetecilerin gününü kutluyorum.” dedi.