Amfi tiyatro yapım işi ihaleye çıktı « Mavi Didim Gazetesi

15 Mayıs 2021 - 08:22

Amfi tiyatro yapım işi ihaleye çıktı

Amfi tiyatro yapım işi ihaleye çıktı
Son Güncelleme :

12 Nisan 2021 - 9:42

643 views

Amfi tiyatro yapım işi ihaleye çıktı

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın seçim projelerinden birisi olan İkinci Koyda Amfi Tiyatro yapım işi Basın İlan Kurumu internet sitesi ilan.gov.tr’de yer alan ilana göre Amfi Tiyatro yapım işi, açık ihale usulü ihale teklifi yayınladı.

Çamlık Mahallesinde 2790 Ada 1 Parsel üzerindeki 7253 m3’lük alanda yapılacak olan Amfi tiyatro için betonarme inşaat, Elektrik ve mekanik tesisat işleri ve peyzaj çalışmaları için ihale açıldı.

İhale, 29 Nisan 2021 günü saat 14.30’da Didim Belediye Meclis Salonunda gerçekleşecek ihalenin, 7 ayda (225 takvim günü) tamamlamak kaydı ile yeterlilik belgesi olan iş insanlarının ya da şirketlerin katılımıyla yapılacak.

“İlçemize hayırlı olsun”

Amfi tiyatronun ihalesiyle ilgili açıklama yapan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, 2. Koy’a 3 bin 500 – 4 bin kişilik bir amfi tiyatronun inşaatına başlayacaklarını belirterek, “İkincisi yine çok önem verdiğimiz turizm kenti Didim’imize değer katacak olan amfi tiyatro projemiz de yine bakanlığımızın öngörüsüyle belediyemize tahsisi yapılmıştır. İkinci koy bölgesinde yapılacak olan amfi tiyatro, kesinlikle yükselmeyecek, aşağıya doğru inecek. Kaldırım seviyesinden bakıldığında sadece 1,5 metre bir yükseklik görülecek; yürürken deniz manzarası kesilmeyecek ve yeşil bir amfi tiyatro projesi olacak. 3 bin 500 – 4 bin kişilik bir amfi tiyatro planlaması yaptık. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum. Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bu tahsisleri için teşekkür ediyorum ama bu tahsislerin yapılmasında birebir bizimle beraber uğraşan ve bakanlığın kapısını aşındıran CHP İstanbul Milletvekili M. Akif Hamzaçebi’ye tüm Didim halkı adına teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun” dedi.