Altınkum Yazarlar Festivali 17.yaşına girecek « Mavi Didim Gazetesi

25 Haziran 2021 - 01:01

Altınkum Yazarlar Festivali 17.yaşına girecek

Altınkum Yazarlar Festivali 17.yaşına girecek
Son Güncelleme :

05 Haziran 2021 - 13:45

462 views

Altınkum Yazarlar Festivali 17.yaşına girecek

Altınkum Yazarlar Festivaller Koordinatörü Hayri Kandemir, basın bülteni yayınlayarak, yazarlar festivalinin bu yıl 17 yaşına gireceğini belirtti.

Hayri Kandemir tarafından yayınlanan basın bülteninde, bu sene katılım için yoğun istek ve talep olduğunu belirtildi.

Kandemir tarafından yapılan açıklamada “Didim’de yapılan festivaller içerisinde halkımızın yoğun ilgi göstererek beğenisini kazanan Altınkum Yazarlar Festivali bu sene 17.yaşına girecek.

1 Ağustos 2021 Pazar günü Serhan Asker’in’ Görkemli Hatıralar’ programıyla sabah saat 10.00 da başlayıp öğlen saat 13.00 kadar sürecek Altınkum’dan yapılacak olan canlı yayın Didim’in tanıtımı ve turizmine büyük katkıda bulunacaktır. Yazarlar Festivali kapsamında önceki yıllarda festivale katılan yazar ve sanatçılarla şiir dinletisi, panel, söyleşi ve konserler yapılmakdaydı. Bu sene yazar ve sanatçılarımız etkinlik boyunca sadece kitaplarını imzalayacaklardır. Önceki yıllarda saat 20.00 da başlayan kitap imzalan günün koşullarına göre erken saatlere ayarlanacaktır. Geçen yıl pandemi nedeniyle iptal ettiğimiz Yazarlar Festivaline bu sene katılmak için yoğun istek ve talep gelmektedir. Ülkemizin seçkin ve tanınmış yazarları şimdiden etkinlik programına isimlerini yazdırmışlardır. Yazarlar Festivaline yıllarca katkıda bulunan başta Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve ekibine ayrıca Taci Erbaş, İlknur Helvacıoğlu, Yusuf Mutlu, Bedri Altıntaş, Ali Abbas Aydın, Burhan Teke, Mete Telyakar’a yıllarca verdikleri desteklerden dolayı teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim.” ifadeleri yer aldı.