AKP’li Erim’den TÜİK hesaplaması! « Mavi Didim Gazetesi

22 Haziran 2021 - 07:05

AKP’li Erim’den TÜİK hesaplaması!

AKP’li Erim’den TÜİK hesaplaması!
Son Güncelleme :

29 Aralık 2020 - 18:53

356 views

AKP’li Erim’den TÜİK hesaplaması!

 

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, AKP’li Bekir Kuvvet Erim’in Aydın Büyükşehir Belediyesi hakkında yaptığı asılsız iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

 

Bülbül: Siyaset tarzı ‘çamur at izi kalsın’

Bülbül, iktidar milletvekillerinin CHP’li belediyeler hakkında asılsız iddialarla belediyeleri yıpratmaya çalıştığını belirterek “Unutmasınlar ki güneş balçıkla sıvanmaz. AKP’nin siyaset tarzı ‘çamur at izi kalsın’ üzerine şekillenmiş. CHP’li belediyeler ise sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket etmektedir. O nedenle bu ahlaksız siyaset bize değil anca kendilerine zarar verir” dedi.

 

“CHP’li belediyelerin AKP’lilerden öğrenecekleri hiçbir şey yoktur”

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde 25 bin kişi çalıştığı ve bazı çalışanların maaş kartının alındığı yönündeki iddialara tek tek yanıt veren Bülbül, “Belediyemizde yaklaşık 4 bin kişi çalıyor ve tüm çalışanlar kayıtlı ve maaşlıdır. Sayın Erim’in iddiasına göre bir hesap yaparsak, belediyede 2 bin kişi aktif olarak çalışıyor olmalı. Bir milyondan fazla kişinin yaşadığı Aydın’da 2 bin kişiyle hizmet vermek nasıl bir mantıktır? Sayın Erim hem belediyecilikten bir haber hem de hesaplarında TUİK’i örnek alıyor anlaşılan. Bankamatik çalışanlar olduğuna yönelik iftira konusunda kendi AKP’li Belediyelere baksınlar. Emekliliğine 2 yıl kalmış olan çalışanların maaş kartları alındığı ve ekonomik haklarının gasp edildiği açıkça iftiradır. Emeğe saygı konusunda CHP’li belediyelerin AKP’lilerden öğrenecekleri hiçbir şey yoktur. Bu da açıklanan asgari ücretten bellidir” ifadelerini kullandı.