AKBÜK CENAHINDAN DEVAM… « Mavi Didim Gazetesi

21 Haziran 2021 - 21:43

AKBÜK CENAHINDAN DEVAM…

AKBÜK CENAHINDAN DEVAM…
Son Güncelleme :

26 Mayıs 2021 - 7:32

140 views

AKBÜK CENAHINDAN DEVAM…

 Değerli okurlarım, son iki yazımı  yaşadığım Kent “Mahalleden” bahsetmiş, sorunları dile getirmiştim tabi ki gördüğüm kadarı ile,

2005 yılından bu yana yaz kış yaşadığım AKBÜK mahallemin “Beldemin” geleceğini, gününü kurtarmak için verdiğim mücadeleyi bilirsiniz, sık sık da yazılarımda değinirim. Eskiden olduğu gibi şimdi de benim Beldem  “Mahallem”.

Son yıllarda yani Büyükşehir Belediye yasası çıktığından bu yana yerel hizmetleri Didim Belediye’sinden, Aydın Büyükşehir Belediyesinden almaktayız.

Kör topal da olsa, iyi kötü hizmet vermeye çalıştıklarını biliyorum,

Akbük’lü hemşerilerimde bunu bilerek seçimlerde gereken desteği vererek bu dönem AKBÜK mahallemizden 4 “Dört” Meclis üyesi verdik, bunlardan bir tanesi üstelik Büyük Şehir olmak üzere,

Hizmette sınır tanımayan Belediyelerimiz son hızla hizmetlerine devam etmekte ufak tefek eksiklikleri olsa da,

Bende bu hizmetlerde aksak kalan kısımları gündeme taşıyarak hatırlatma yapmak istedim.

Birkaç gündür dikkatimi çekmekteydi, bu gün dile getirmeye çalışacağım,

Artık Halk sahile inmeye başladı, sıcaklarla birlikte

Akşamları sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen “ki bu yasağı tek uyan 65 yaş üstü vatandaşlarımız” geceleri sahillerdeki eğlenceler, gurup eğlenceleri başlamışa benziyor,

Bilebildiğim kadarı ile Güvenlik güçlerimizin yapmış olduğu sıkı denetimlerine rağmen sahiller yine parsellenmiş durumda, aynı şeyi yine ÇADIRCILAR,KAAVANACILAR yapmasın diyedir bu günkü yazımın içeriği,

Gül Ken, Batı Yıldızı, Emsan ve  Emsan’daki çamlık bölgeleri yine kirletilmeye başlanmış durumda, yakında çadırlar kurulmaya başlanır, rezillik diz boyu olur sonunda. Buralara çadır kuran ve tatil yapmaya gelenlerin Tuvalet ihtiyaçlarını denizde giderebildiklerini daha önceki yıllarda da dile getirmiş, önlem alınmasını sezon içinde  dile getirmiştim, Dikkate alınmamıştı.

Bu sene de daha sezon başlamadan gündeme taşıyarak baştan önlemler alınmasını istediğim için olsa gerek yazımın konusu yaptım.

Bütün bunların olmaması  için bence yerel yönetimimiz önlemler almalıdır,

Mesela Zübeyde hanım Parkı bölgesindeki iki parça halindeki Çam koruluğu halindeki yerler bence ÇADIR ve KARAVAN için  hizmet verdirilmeli, ayrılmalı,düzenlenmeli, çünkü denetim ve temizliği daha kolay olur,

Bu bölgeye TUVALET, SU ve Elektrik hizmeti vermek daha kolaydır sanırım.

Yapılacak tek şey düzenlemeyi biran önce başlanılmalı, hazırlanmalı ve bir görevli tayin edilmeli, bu kadar işsizliğin olduğu yerde  oranın geliri ile bu hizmet verilebilir, çok küçük cüzzi bir ücret karşılığı bu hizmet verilir ve tam olmasa da Su, Tuvalet ve Elektrik hizmeti ile az da olsa Hijyen sağlanmış olur.

Bilebildiğim kadarı ile Öz pınar sitesi altındaki Çamlık bölgesi o bölge insanın Denizi kullandığı tek yer orası, orayı da çadırcılar kapladı mı, işgal ettiler mi, nefes alınacak yer kalmıyor, insanların yaz tatili burunlarından geliyor.

Bence Çamlık, Emsan ve Gül kent plajlarının arka taraflarında Çadır, Piknik ve  Karavan  izni verilmemelidir, günlük  bir iki denetimle sorun çözülür. Hem temizlik, hem de sağlık açısından önemli. Bu konuda sayın Kaymakamlığımız, Valiliğimiz Belediyemize destek verecektir.

Böyle önemli bir denetim de Kum kent bölgesinde, birde soğuksu bölgemizde uygulanırsa Akbük’ümüze, insanlarımıza yakışır bir yaz sezonu geçirmiş oluruz.

Bu önerilerimin Yerel Yönetimimizce dikkate alınacağını  inanarak daha şimdiden kolay gelsin, teşekkürler diyebilirim herhalde….