128 MİLYAR DOLARA “CUMHURBAŞKANINA HAKARET” KILIFI « Mavi Didim Gazetesi

17 Haziran 2021 - 20:39

128 MİLYAR DOLARA “CUMHURBAŞKANINA HAKARET” KILIFI

128 MİLYAR DOLARA “CUMHURBAŞKANINA HAKARET” KILIFI
Son Güncelleme :

15 Nisan 2021 - 13:01

264 views

128 MİLYAR DOLARA “CUMHURBAŞKANINA HAKARET” KILIFI 

CHP’Lİ YÖNETİCİLERE “128 MİLYAR DOLAR” SORUŞTURMASI AÇILDI

CHP’Lİ BÜLBÜL: BU SORUŞTURMA MALUMUN İLANIDIR

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, CHP Aydın İl örgütünün astığı “128 milyar dolar nerede?” afişleri hakkında cumhurbaşkanına hakaret gerekçesiyle açılan soruşturmada İl Yöneticilerinin ifadeye çağırıldığını söyledi. Bülbül “Bu soruyu hakaret olarak kabul etmeleri ve soruşturma başlatmaları malumun ilanıdır” dedi.

Bülbül, ‘128 milyar dolar nerede?’ afişleri hakkında soruşturma başlatıldığını ifade ederek, “ ‘128 milyar dolar nerede?’ gibi basit bir soru günlerdir gündemimizde. İktidar cevap vermek yerine yine baskı ve zorbalıkla olayın üstünü kapatmaya çalışıyor. Cumhurbaşkanına hakaret suçu kılıfıyla soruşturma başlatarak ifadeye çağırıyor. Şu an Aydın İl Yönetimimizden 3 kişi ve Nazilli Gençlik Kolları Başkanımız soruşturma kapsamında ifade veriyor” dedi.

CHP’li Bülbül, AKP iktidarının sözde meşru zeminler yaratarak açıklarını kapamaya çalıştığını ifade etti. “Biz bugün bunları yaşıyorsak AKP iktidarının çekindiği çok şey var demektir. Bu paranın nereye gittiğini her yurttaş sormalıdır. Sorunun cevabını ise kamusal bir bilgi olarak idare vermeye mecburdur. Ceza hukuku pratiğimizde soruşturma başlatmak çok kolay. Güdülen bu politikayla bizi vazgeçirmeye, yurttaşları ceza dosyalarıyla karşı karşıya bırakarak yıldırmaya, korkutmaya çalışıyorlar. Ama biz cevap alana kadar sormaya devam edeceğiz” dedi.