“Yurdun Dört Bucağından Türküler” Söylenecek


Didim Belediyesi ve Didim Türkü Gurubu  Selahattin Aydın şefliğinde  17 Kasım 2018 günü Didim Ticaret Odasında bir konsere hazırlandı. Suma Çuhadar’ın sunuculuğunu yapacağı konser Saat 20’de başlayacak.

 Paylaş


Didim Belediyesi ve Didim Türkü Gurubu Selahattin Aydın şefliğinde 17 Kasım 2018 günü Didim Ticaret Odasında bir konsere hazırlandı.

Suma Çuhadar’ın sunuculuğunu yapacağı konser Saat 20’de başlayacak. 28 eserin seslendirileceği konser 2 bölüm halinde hazırlandı. Konserin il bölümü Yozgat yöresine ait “Mihrican mı Değdi” adlı eserle başlayacak. 19 eser solistler tarafında seslendirilirken 9 eser koro ile birlikte söylenecek. Konserin ikinci bölümü Kırşehir yöresine ait “Zülüf Dökülmüş Yüze” adlı eserin koro ile birlikte söylenmesi ile başlayıp, Drama’nın İçinde Yaparlar Pazar adlı Rumeli türküsü ile sona erecek.
39 koro üyesinin söyleyeceği türkülere Bağlamada Selahattin Aydın, Erdem Gültaş ve Veysel Dinçer, Kavalla Alim Bozkuş, Yaylı Tambur ile Osman Nuri Edalı, Gitarla Ural Altun ve Ritmlerde Firdevs Yeşilyurt ve Evrim Bozkurt eşlik edecek.

Didim, Be