Yönder Sanat Gecesinde 80’li Yıllar Yaşatıldı


Didim Yönder okullarındaki öğrenciler düzenledikleri sanat gecesinde 1980’li yılların esintileri ile velilerine güzel bir gece yaşattılar. Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi’nde önceki gün düz

 Paylaş


Didim Yönder okullarındaki öğrenciler düzenledikleri sanat gecesinde 1980’li yılların esintileri ile velilerine güzel bir gece yaşattılar.
Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi’nde önceki gün düzenlenen Sanat Gecesi etkinliği öncesinde fuayede Görsel Sanatlar dersinde öğrencilerin yaptıkları resimler ve el becerisi eserleri sergilediler.
Ünlü ressamların eserlerinden kopya çalışmaları yanı sıra atık malzemeler kullanılarak oluşturulmuş tablolarda sergiye çıktı.
Veliler girişte bu sergiyi gezdikten sonra öğrenciler tarafından hazırlanan gösterileri de izlediler.
Şiirlerle başlayan gecede 80 yılların esintilerini taşıyan giysiler giyen öğrenciler o yılların popüler şarkılarını seslendirdiler.
Program sunuşu "Başkadır o yıllarda dinlenen şarkılar, izlenen diziler, insan ilişkileri… Hatta o yıllar büyüklerimden duyduğum kadarıyla büyülüymüş sanki. Emek değerliymiş, sevgiler çıkarsız… 80’lerde bambaşkaymış sevgiler, dostluklar…" sözleri ile başladı..
Okul Müdürü Ekrem Karaaslan gece sonrasında duygularını şöyle anlattı: “Zamana yolculuk yapan izleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan Şiir Dinletisinin her karesinde binbir emek barındırıyordu. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize bu güzel ve anlamlı yolculuk için, değerli velilerimize bu yolculukta bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederim” dedi