Yıldız, Osb’ye karşı olduklarını açıkladı


Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız 13 Ocak Pazartesi günü CHP Didim İlçe Binasında basın toplantısı düzenledi. CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız’ın düzenlediği basın toplantısına CH

 Paylaş


Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız 13 Ocak Pazartesi günü CHP Didim İlçe Binasında basın toplantısı düzenledi.

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız’ın düzenlediği basın toplantısına CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak, CHP Aydın İl sekreteri Okan Kılıç, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Arzu Kurt, CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Çulha ve çok sayıda partili katıldı.
Basın toplantısında konuşan Vekil Yıldız, Didim’de kurulmak istenen OSB ve Balık Çiftliklerine karşı olduklarını belirterek “6 ay önce Turizm Bakanı ile beraber Çeşme ve Didim’i turizm de mega kent olarak seçtik. Didim’de bulunan bütün hazine arazileri Turizm Bakanlığı üzerine geçirilerek mega kent, turizm kenti kurmayı hedefledik ve çalışmalarımız da devam ediyor. 18 yıldır Türkiye’de bulunan iktidar her şeyimizi eleştiriyor. 18 yıldır yapılan yatırımların hepsi de betona yatırıldı. Ne hikmetse bir şeyler duyuyoruz, OSB çalışma raporu ortaya çıktı. İstenmeyen projeleri uyguluyorlar çünkü 5 tane firma zengin olsun da orada yaşayan tatile gelen insanlar umurumda değil diyorlar. Bu proje Didim’e uygulanırsa Didim turizm kenti olmaktan çıkar ve 10 yıl sonra hiç kimse burada yaşayamayacak. Hava kirliliği 100’de 100 artacak ve kokudan duramayacağız. Mega proje, turizm projesinde de hiçbir yatırımcı buraya gelerek yatırım yapmayacak.” Dedi.
Subaşı’na seslendi
Vekil Yıldız “AKP’nin ilçe başkanına sesleniyorum ‘Aklını başına al senin geçim kaynağın inşaat. Didim’de yaşayan insanların geçim kaynağı Didim. 3-5 tane firma zengin olacak diye Didim’in geleceğini yok edemezsin. Buna da müsaade etmeyiz. Önümüzde ki dönem Millet İttifakı olarak iktidara geleceğiz ve o iş adamlarına Didim’i yedirtmeyeceğiz” dedi.
Tarım Bakanına seslendi
Yıldız, Tarım Bakanlığının turizmle işi olmadığını belirterek “Siz ilk önce tarım bölgesinde olan yerlerin çalışmasını yapın. Sudan’a verilen 2 buçuk milyar dolar paranın peşinde koşun. Söke’de bulunan pamukçuların, zeytincilerin sorununu çözün. Ata tohumunu yetiştirerek kendi tohumuna prim ver. Didimlilerin istemediği bir projeye el atarsan bunun hesabını da muhakkak mecliste soracağız. Bu projeyi Mecliste, Cumhuriyet Halk Partisi olarak Didim’de, Büyükşehir Belediyemizde hiç birimiz istemiyoruz, engel de olacağız” dedi.
“Sandık Kurun”
Yıldız, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’e bürokrat olarak saygı duyduğunu belirterek seslendi. Yıldız “tayini çıkıp farklı bir yere gidebilir ama biz burada yaşıyoruz. Çok isteniyorsa bütün masrafları biz ödeyelim. Sandık koyalım. Bu projeyi Didim halkı istiyor mu? İstemiyor mu? Diye soralım” dedi.

Cumhuriy