Hasan Sani Güneş

Tüm Yazıları


Yerel Yönetimlerin Gücü

  • 28 Haziran 2018 Perşembe


Sayın KILIÇDAROĞLU’nun deyimiyle AKP’nin iktidarı her ne sebeple, olursa olsun, önlenememişse de sayın Erdoğan “TOPAL ÖRDEK OLMUŞTUR.”
Siyasi iktidarlar, belediye başkanlık seçimlerini kazanarak gelir, kaybederek de giderler. Darbeler hariç. 80 sonrası CHP iktidarları da, büyükşehirlerin kazanılması ile mümkün olmuş ve maalesef bunların kaybedilmesi ile sonlandırılmıştır.
Ankara-İstanbul gibi, metropol şehirleri 16 yıl öncesi kazanan AKP, bu şehirleri kaybetmediği içindir ki, iktidarlarını halen sürdürebilmektedirler.
CHP’ye ve onun kadrolarına düşen görev, CHP’nin 24 Haziran başarısına gölge düşürülmesine fırsat vermeden, aynı kararlılık, azim ve coşku ile önümüzdeki yerel seçimlere hazırlanmalarıdır.
Havuz medyası, başta A kanal, CNN, NTV, HABERTÜRK sanki çok üzülmüşler gibi, bugünlerde, açık oturumlarla, derin analizler yaparak, her zaman ki gibi CHP’yi kurtarmaya soyunmuşlardır. Ne yaman çelişkidir ki, bazı CHP’lilerde KILIÇDAROĞLU-İNCE tartışmasını açarak, CHP nasıl bi­ti­ri­lebileceğinde katkı sun­mak­ta­dı­rlar.
Sevgili CHP’lilere düşen görev, inadına CHP diyerek TOPAL ÖRDEK konumuna düşürülen sayın ERDOĞAN’ın en erken, oyun dan çıkmasını sağlamak için, olası bir baskın yerel seçimlere, hazırlanarak, başta Ankara-İstanbul-Mersin-Adana-Antalya-Denizli gibi büyükşehirleri almak, elindeki mevcut belediyeleri de korumak olmalıdır.
12 EYLÜL de biz devrimcilerin sıkça kullandığı bir sözcük vardı. “POLİS OLMAK İÇİN, POLİS KIYAFETİ GİYMEYE GEREK YOK.” Sevgili CHP’lilere ithaf olunur.