Yerel Sanatçı Baddal’dan İddialı Klip Çalışması


Başarılı performansı ile Didimlilerin büyük beğenisini toplayan yerel sanatçı Fırat Baddal söz ve müziği kendisine ait olan “Hazan” isimli şarkısının klibiyle sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. D

 Paylaş


Başarılı performansı ile Didimlilerin büyük beğenisini toplayan yerel sanatçı Fırat Baddal söz ve müziği kendisine ait olan “Hazan” isimli şarkısının klibiyle sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
Didim’de yıllardır profesyonel anlamda türkü barlarda icraa ettiği müziği ile müzikseverlerin gönlünde taht kuran 38 yaşındaki Fırat Baddal, müziğe ilk kez lise döneminde bir yerel radyoda çalışırken, tanıştığı bir müzik grubu ile başladı. Tanıştığı müzik ekibiyle ilişkilerini geliştiren Baddal hem ses hem de enstrüman tecrübesi elde ederek, uzun bir süre halk konserlerinde çalıp, söyledi. Topluma mal olmuş birçok sanatçıyla da konserlerde sahne alma şansını elde eden Fırat Baddal daha sonra üniversite sınavlarına hazırlanıp, müzik bölümünü kazanarak işi profestonel yapmaya başladı. Babasının emekli olmasının ardından ailesiyle beraber Didim’e yerleşme kararı alan Baddal Didim’de bir süre türkü barlarda ve canlı müzik yapan mekanlarda sahne aldı. Daha sonra ise ilk göz ağrısı olarak nitelediği “Yürü Yalan Dünya” albümü ile Didimlilerden büyük beğeni toplarken, şimdi ise “Hazan” isimli söz ve müziği kendisine ait olan şarkısının klibi ile sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
“KLİBİN BİR KISMI AKBÜK’TE BİR KISMI DA DİDİM’DE ÇEKİLECEK”
Klibin altyapısının hazır olduğunu ifade eden Fırat Baddal çekim için hazırlık yaptıklarını ifade ederek, klibin bir kısmının Didim’de bir kısmının ise Akbük’te çekileceğini ifade etti. Baddal klibini çekecekleri eserin Didim meyvesi olduğunu belirterek “ 50’ye yakın bestem var hepsinin söz ve müziği bana ait, besteyi yazmak 5 dakikayı almıyor; ancak bu besteyi insana yazdıracak süreç çok uzun oluyor. Şuan klibini yapacağım şarkı Didim’in meyvesi, Didim’de yaşadığım süreç içinde gelişti.” Şeklinde konuştu.
“ÜNLÜ OLMA GİBİ BİR DÜŞÜNCEM OLMADI”
Ünlü olma gibi bir kaygısının olmadığını kaydeden Baddal, beste yaptığı zaman mutlu olduğunu ifade ederek, çalıp, söylemediği zaman ve birilerine bir şeyler öğretmediği zaman rahatsız olduğunu kaydetti. Çekimi yapılacak klibin el birliği ile çekileceğini de söyleyen yerel sanatçı Ahmet Kaya ile Kıvırcık Ali’den esinlendiğini belirterek şunları söyledi.” Ahmet Kaya ile Kıvırcık Ali hayranı olduğum iki isim ikisi de benim için çok farklı, ikisi de protez müziği yapıyor. Biri halk müziği dalında daha çok gelişmiş; ama ikisi de özgündür benim için; söyleyiş tarzları çok özgün, vermek istedikleri duygu çok farklı bugün ekmek yiyorsak onların sayesinde yiyoruz. Bütün müzisyenler için geçerlidir bu, gecede hiç okumazsak Ahmet Kaya’nın en az 10 tane parçasını okuyoruz.”
Fırat Baddal klib çalışmalarının sona ermesinin ardından klibin ulusal ve yerel kanallar ile sosyal medya mecralarında yayınlanacağını söyledi.