Ergun Korkmaz

Tüm Yazıları


“Yediğin hurmalar bir gün gelir tırmalar”

  • 06 Nisan 2018 Cuma


Atalarımız “Yediğin hurmalar bir gün gelir tırmalar” demekle ne kadar doğru söylemiş.
Yeni bir beyaz sayfa açıyoruz anlamında “BEYAZ” liste ile Ticaret Odası seçimlerine giren grubun başı Hilmi Erbaş açıklama yapmış.
Bir zamanlar Pensilvanya’ya (diğer bir tabirleriyle hoca efendi) gitmek için sidik yarışı yapan arkadaşlar. Grup halinde Amerikan konsolosluğun önünde hatıra fotoğrafı çektirip paylaşarak, bir yerlere mesaj göndererek, gurur duyuyorlardı.Bu gün başkaları paylaşınca hakaret oluyor.
Neden?
Neymiş, bu fotoğrafı yayınlayanlar “FÖTOCU” demek isteniyormuş.Sizler yayınlarken neyi ifade ediyordu?
ERBAŞ, resimin tam ortasında duran zata iyi bak, bu zatın kim olduğunu herkesden çok daha iyi sen biliyorsun?
Toplantıda, resimi yayınlayana FETOCU’demek ne kadar koylay demi?
Önceden bu zatla birlikte, geçmiş yıllarda Ticaret Odası seçim çalışmalarında ne diyordunuz “Ticaret Odasını, alnı secdeye değenler kazanacak” diyerek, seçim çalışması yaparak seçim kazanan kimdi?
Erbaş, listene iyi bak. Yazdığın kişilerin çoğunu cenaze namazlarında, cami avlusuna görürsün ancak.
Bir insan bu kadar kısa sürede bu kadar nasıl değişir. Hayret ediyorum.

Amerikan Konsolosluğundan aldığınız vize ile nereye gitmeyi düşünüyordunuz?
Obama’yı mı, ziyaret gidiyordunuz?
Havaiye tatile mi gidiyordunuz?
Ya da birinin önünde diz kırmaya mı gidiyordunuz?
Neymiş avukatları gerekeni yapacakmış?
Mahkemede Avukatın yayınlanan fotoğraf için nasıl bir savunma yapacaklar, çok merak ediyorum.
Ayrıca, Bu siteyi açan kişiyi de tebrik etmek lazım.
Bu resim zaten yılardan beri herkes biliyordu, kirli çamaşırlar böyle bir zamanda ortaya çıkınca sorun oldu.
ERBAŞ, birisi gibi “FETO’cular beni aldattı, Allah beni affetsin, Ticaret Odası üyeleri beni affetsin” deseydi, bence çok daha inandırıcı olurdu.ERBAŞ, Konuşmasının sonunda, “basına sorularınız var mı” diyor.
Bu toplantıdan bizim haberimiz yoktu. Böyle bir toplantı yapacağını söyleseydin gelirdik. Erbaş’a iki soru sorardık, (belgeleriyle birlikte) o oturduğun koltuktan nasıl kalkardı bilemem.

Hilmi Erbaş, hakkında çıkan haberlerin hepsini mahkemeye verdiğini söylüyor.- “Didim AK Partide istenmeyen adam” başlığı altında yazdığı yazının içeriğinde “Hilmi ERBAŞ particiliği kendi menfaatleri doğrultusunda kullanıyor. El attığı her iş şaibeli” - “AK PARTİ’DE KARA LEKE”
- “İşte “Rüşveti’in KDV’li Belgesi”
- “Didim’de AK Parti DİBE VURDU”
- “SUSURLUK” gibi
- “DOLANDIRICILIK SKANDALI” Haberlerinden hangisini mahkemeye verdin?
CHP Didim İlçe Başkanı “ERBAŞ AKP'DEN İSTİFA ETMELİ” başlığı ile yaptığı açıklama ile ilgili ne yaptın?
- “Ticaret Odası Başkanlığı Döneminde, Ticaret Odasında yapılan usulsüzlüklerden dolayı. Söke 2. Ağır Ceza Mahkemesinin “2008-2012 yılları arasında usulsüz bağış alma eylemleri nedeniyle üzerlerine atılı GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAK suçundan dava açıldı. Sonucu hakkında niye bir bilgi vermiyorsun?

Bafa ‘da devlete sattığın arazi hakkında açılan davadan niye bahsetmiyorsun?

Erbaş’ın Ticaret Odası başkanlığı yaparken. Yarım kalan Kültür Merkezi inşaatı tamamlamaya niyetlenen H. Erbaş’ın yönetimi, yaptığı ihale sonrasında, meclisi birbirine düşürdüğünü, küfürler, hakaretler havada uçuştuğunu. İhale sonrasında alınan fayanslar tek tek değil, paletleriyle çalındı. Kültür Merkezinin çatısının çöktüğünü. Kültür Merkezi Derneğine, Ticaret Odası kasasından usulsüz para aktarıldığını, (Müffetiş Raporunda yazıyor) derneğe aktarılan para buharlaştığı için. Geri ödeyecek para olmadığından dolayı. Müffetiş raporunu Ticaret Odası başkanlığın bitene kadar sümen altı yapıldığını niye anlatmıyorsun.Bunların hepsi yerel gazetelerde haber oldu okumuşsunuzdur. Hangisini mahkemeye verdin?

Ticaret Odası üyesi iken, Son katıldığın meclis toplantısına, Elinde iki çanta evrakla, yanında avukatla Ticaret Odası meclisine katıldığını niye anlatmıyorsun?

Didim Ticaret Odası olalı böyle bir rezillik görmemişti.
Şimdi çıkmış Ticaret Odası Başkan adayıyım diyor ve projelerini anlatıyor.

Ticaret Odası Meclisinin 37 toplantısına katılmadığını. katıldığı toplantılarda da 5 ile 10 dakika dan fazla durmadığını niye anlatmıyorsun?

Ticaret Odasının Bütün üyelerin dosyalarını, Savcılık kanalı ile çuvallara doldurup, 6 ay gibi bir süre savcılığa emanete kaldırttığını ve bu işlemler yapılırken. Haber yaptırmak için Ticaret odasının önünde gece yarılarına kadar gazeteci beklettiğini niye anlatmıyorsun?

Yayınladığım Mahkeme kararını, toplantı olacağını söyleseydin gönderirdim. Beyaz gurupdaki arkadaşlara ve basına gösterirdin. Bu Evrakta yazan Hilmi Erbaş ben değilim, ya da bu evrak sahte, avukatlarıma talimat verdim gereğini yapacak derdim.
Didim siyasetinde Demokrat Parti, sonra DYP, Ondan sonra da AK Parti maceralarını niye anlatmıyorsun?

AK Partiden niye istifa ettin?
AK Parti’den Belediye Başkan Adayı olamadın, Ufuk Döver oldu diye, iki gün sonra istifa ettiğini herkes biliyor. Bunları anlat da yanındakiler duysun.

Amerikan Konsolosluğu’nun önündeki çektirdiğin resimi konu ederek mağdur oynuyorsun.
Gerçekler ortaya çıkacak korkusu ile, Ticaret Odası evraklarını çuvallara doldurup mühürleterek savcılığa kaldırttığından dolayı, Ticaret Odası üyeleri kadar mağdur olmadığın ortada.
Hilmi Erbaş’ın açıklamasını dinledim. Didim’in %90'ı inanmadığına inanın. Öyle aba altından sopa göstererek, tehdit vari konuşmakla, çok şeyin doğru olduğu inancı uyandırdı bende.
Beyaz liste ile seçime girmekle, beyaz gömlek giymekle, yapılan yanlışları aklayamazsın, çook sayın Hilmi Erbaş.
Ticaret Odası üyeleri seçim ortamında bu gerçekleri bilmek hakkıdır diye düşünüyorum.
Hilmi Erbaş haricinde, beyaz listede adı geçen herkesten, bu yazı için özür diliyorum.
* * * * * * *

Başka bir konuda YETKİ BELGELERİ söylentileri.Söylentilere bakılırsa. Ticaret Odası üyelerinin seçimlerde oy kullanırken YETKİ BELGELERİ esnafa imzalatılarak geri alınıp, seçim gününe kadar belli bir grup elinde tuttuğu söylentileri konuşulmaya başlandı.Ben hiç şaşırmadım, sizlerde şaşırmayın. Ticaret Odası Başkanı olmak ve toplumda adam yerine konmak için, kişiliksiz kişilerden beklenen sonuç budur. Fazla bir şey beklemeyin.

Ülkemize yapılan her seçimde aklımıza gelmeyecek her türden usulsüzlüklerin, Ticaret Odasının seçimlerinde de bir başka çeşidi gerçekleşecek gibi.
Oy verme karşılığında, Ticaret Odasına aidat borcunu karşılık YETKİ BELGELERİ’ni rehin alacak kadar pervatsızlığı. Bazılarının kalitesizliğin, rezilliğin ötesinde, çaresizliklerinin son aşamasına geldiğini ortaya koymaktadır.

Eğer bu söylentiler doğru ise. Bu YETKİ BELGELERİ’nin sahiplerinin biraz şeref ve haysiyeti varsa, kendilerine yapılan bu saygısızlığının hesabını sandıkta sormaları dileği ile.