21 Eylül 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 30 Kasım 2016 16:53

DİDİM DİDİM OLALI BÖYLE REZİLLİK GÖRMEDİ...

Yazan  Ergun Korkmaz

DİDİM DİDİM OLALI BÖYLE REZİLLİK GÖRMEDİ...

ERGUN KORKMAZ

Deveyi bile kıskandıracak kin ve nefretle, siyasi ve ticari rantlarını, FETÖ’ya bağlamak isteyen üç beş tane çapulçunun düzenlediği tiyatroyu izliyorsunuz.

Vatandaş bu çapulçuların kurdukları tiyatroyu anladı ve kimlere hizmet ettiğini biliyor. Devletimiz hala anlayamamış olacak ki, bu kişileri muhatap alıyor.

OHAL ve güvenlik bahane edilerek, partilere ve sivil toplum kuruluşlarına protesto, yürüyüş ve toplantılara izin verilmezken. Bu üç beş çapulcuya Söke’den Didim’e kadar nasıl izin veriliyor ve Söke’den, Didim’e kadar bu kişilere koruma altına alıyor. Didim’de yapılan yürüyüş de 20 kişi yoklar, emniyet kuvvetleri bakıldığında en az 50 kişi. Yazık değil mi devletin memurlarına, üç beş rantcının yüzünden, Emniyet kuvvetlerinin yaptığı mesaiye yazık. Valilik önce bunun açıklamasını yapması lazım kamuoyuna.

Bu kişiler bu kadar korumayı görünce, kendilerini bir şey sanıp densizleşiyor. “Ölüm tehdidi var onun için emniyet güvenlik önlemi aldı” diyorlar.

Eğer ölüm tehdidi varsa, (Ölüm tehdidi palavra da) Ölüm tehdidi olan kişilerin sokakta yürümesine niye izin veriyor Emniyet.

Bu açıklamayı yapan kişilerin başına bir şey gelse, kim sorumlu?

Yürüyüşün başında Celal Kılıçdaroğlu baktığınızda, kullanıldığını anlamamak mümkün değil. Eski adliyenin önünde yürüyüşten önce hal ve tavırlarına bakıldığında, Celal Kılıçdaroğlu’na akıl veren, her işine karışan, gel deyince gelen, git şuraya otur deyince oturan Ekrem Batur’un idare ettiğini resimlere bakınca bile anlarsınız.

Celal Kılıçdaroğlu’nun bu işi kendi aklıyla yapmadığı. Ekrem Batur ne derse onu yaptığı. Ekrem Baturun’da eski garson siyasetci ve müteahitlerin ne derlerse onu yaptığını bilmeyen yoktur herhalde. Yani anlayacağınız kimin eli kimin cebinde belli değil. Bir kargaşadır gidiyor.

Celal Kılıçdaroğlu ölüm orucuna başlayacağım dedi. TIRT çıktı. Ölüm orucu yaptığı yeri soruyoruz. Yanındakiler cevaplıyor. “Güvenlik amacı ile gizli tutuyor” diyorlar. Celal Kılıçdaroğlu Didim’e ilk defa geldiğinden kaldığı yerin adresini bile bilmediğine eminim. Kaymakamlığın oradan salsan kaldığı yeri bulamaz.

Deniz ATABAY, FETÖ’cu olmakla suçlayan bu kişilere sormak lazım. Deniz ATABAY FETÖ’cu ise, Yargı gerekeni yapar.  Size ne oluyor. Daha düne kadar Erkan KARAASLAN ile kanki diye hitap edip konuşan Ekrem BATUR değil(miydi.)

 

19.12.2015 tarihinde yazdığım yazıda :

EKREM BATUR'DAN DENİZ ATABAY'A AĞIR İFADELER

Ekrem Batur ile Erkan Karaarslan arasında geçen görüşme sırasında Ekrem Batur Danışman Erkan Karaarslan'a, müfettiş ile yaptıkları bire bir görüşmeyi, soruşturmanın detaylarını, müfettişle yakınlıklarını anlatıyor; Müfettişin “Yakında Özlem Çerçioğlu'nu alacağız” şeklinde kendilerine bilgi verdiğini öne sürüyor.

Ekrem Batur, BİMER'e Özlem Çerçioğlu hakkında şikâyeti Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ın yaptığını belirterek, Erkan Karaarslan'a Atabay ile eşi hakkında ahlâk dışı ifade ve iddialarda bulunuyor. Ekrem Batur'un Ahmet Deniz Atabay'a ve ailesine yönelik ağır ifadelere bir anda girmesi, sorunun karşı taraf yani Erkan Karaarslan tarafından yöneltildiği olasılığını güçlendiriyor.

Bunun yanı sıra Ekrem Batur Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan ve Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran'ın da şi-kâyetlerin arkasında bulunduklarını iddia ederek, Özlem Hanım ile görüşme sırasında iş adamın hazırlıklı gelmesini istediğini söyleyen Erkan Karaarslan'a, her soruya karşı hazırlıklı oldukları ve bunun kafa kopartmak yani konuşmada adı geçen CHP'li Belediye Başkanları'nın tasfiyesi için, “tarihi bir fırsat” olduğunu vurguluyor. Özellikle Deniz Atabay hakkında Çerçioğlu’nun Danışmanı Erkan Karaarslan'ın, “Ahmet (ORAK) Bey hazırlıklı gelsin. Deniz Atabay'ın kafasını kopartalım” dediği, Ekrem Batur'un ağzından ortamdaki şahıslara ifade ediliyor.

Ekrem Batur'un Özlem Çerçioğlu'nun Danışmanı Karaarslan'a, “Bu Aydın başka memleket, başka gezegen. Buraya gelirken poponu kollayacaksın” dediği de, konuşmalara net şekilde yansıyor.

Danışman Erkan Karaaslan’ın HDP’li gözde gazetecisi Ekrem Batur masadaki randevu aldıkları işadamına, “Ben de geleyim mi?” şeklinde teklifte bulunuyor. İşadamı tek gideceğini söyleyince Ekrem Batur, “Özlem Hanım belki sana çıkma teklif eder” vurgusu yapıyor.” diyor haber de.

Ses kaydında olup da, habere konu olmayan 3. kişi benim dikkatimi çekti.

Ses kaydını kime dinlettiysem, Mümin KAMACI dedi.

Bu ses kaydında ki 3. kişi sen misin Yoranlı Mümin KAMACI?

Eğer bu kişi Yoranlı Mümin KAMACI ise.

Yoranlı Mümin KAMACI “Seçimlere 4 gün var bütün ortamı gezen mülkiyeciler var,  Vali, Kaymakam, Savcı dinlemiyorlar. Burada AKP yok. Benim için şu oldu bu oldu diyorlardı  şimdi (bu arada “çıkırt” diye bir ses geliyor) yapsınlarda  göreyim diyor.

Ses kaydının 7.15 dakikasında çıkan bu “Çıkırt” diye ses. Konuşan kişi kendine takılan gazoz kapağını mı çıkarıyor, yoksa birilerine el hareketi ile kapak mı takıyor, sesi dinleyin siz karar verin.

Ekrem BATUR da “Aynen öyle“ diyerek onaylayarak, yağlama görevini yerine getiriyor.

Özlem Çerçioğlu’ndan alınan randevu ya gidecek olan kişiye Ekrem BATUR, “Randevuya ben de geleyim mi?”diyor. İşadamı tek gideceğini söyleyince Ekrem Batur, “Özlem Hanım belki sana çıkma teklif eder” diyor. Bu 3. kişi de “Yumurta gibi çocuğu görünce tabi eee.” “Vermese aybeder” diye seviyesizce dalga geçiyor.” diye yazmıştım, 19.12.2015 tarihinde

Evet, Erkan KARAASLAN ile konuşma aynen böyleydi 19.12.2015 tarihinde.

FETÖ’cu olan Erkan KARAASLAN’la bu kadar yakın olan bu kişiler şimdi kalkmışlar. Demokrasiyi savunuyorlar. Yetmiyor sağa sola bok atıyorlar.

Göründüğünüz gibi FETÖ’cu olan Erkan KARAASLAN ile, düne kadar kanki olanların aslında başka bir sorunu  olduğu ortada.

İster istemez insanın aklına şu soru geliyor. “FETÖ’cu olan Erkan KARAASLAN ile usulsüz işler mi çevirdiniz de, günah çıkarmaya çalışıyorsunuz?”

ERGUN KORKMAZ

 

Son değişiklik Pazar, 04 Aralık 2016 16:51
Ergun Korkmaz

Ergun Korkmaz

Ergun Korkmaz