Vatan Partisi Didim aday tanıtım toplantısı


Vatan Partisi, Didim Belediye Başkan adayını açıkladı.   Vatan Partisi Didim aday tanıtım toplantısı Parti binasında yapıldı. İlçenin belediye başkan adayı Deniz Pekşen ile Belediye meclis üyesi adaylar

 Paylaş


Vatan Partisi, Didim Belediye Başkan adayını açıkladı.

Vatan Partisi Didim aday tanıtım toplantısı Parti binasında yapıldı. İlçenin belediye başkan adayı Deniz Pekşen ile Belediye meclis üyesi adayları ve çok sayıda partili katıldı.
Toplantıda konuşma yapan Vatan Partisi ilçe başkanı Bülent Boyer, "Şimdi hepimiz çizmelerimizi giyeceğiz ve alana çıkacağız. Vatan Partililer için görevden kaçmak yoktur, işimiz zor ama koşullar uygun. Vatan Partisi milletimiz ve yerel yönetimlerimizin kurtuluşu için çalışmaya hazırdır" dedi.
Türkiye'nin emperyalizmin gerilediği bir dönemi yaşadığını belirten Boyer şöyle konuştu:
Türk ordusu Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı harekatları ile ABD emperyalizminin ülkemizi bölme, ikinci İsrail’i kurma girişimini bozguna uğratmıştır. 15 Temmuz darbe girişimini bastıran Türkiye, FETÖ zehrini kustu, bağırsaklarını temizledi. Bununla birlikte 80'lerden bu yana uygulanan dış alıma bağımlı ekonomik model yüzünden ülkemiz ekonomisi dış tehditlere açık hale geldi. Ekonomimiz maalesef üreten, kendi kendine yeten organik bir ekonomi olmaktan uzaktır ve bütünüyle dışa bağımlı hale gelmiştir. Böyle bir süreçte Türkiye yerel yönetim seçimlerine girmektedir. Partimizin çabası olmasa Türkiye Ergenekon'dan çıkamazdı. Türk ordusu Irak ve Suriye'nin kuzeyinde mücadele yürütemezdi. İşte biz tarihi değiştiren bir partinin mensuplarının sahip olması gereken özgüvenle yerel seçimlere giriyoruz. İki ittifak da Türkiye'ye çözüm sunamamaktadır. Millete güven vermeyen yapıyla karşı karşıyayız. Vatan Partisi bu milleti seçeneksiz bırakmayacaktır. Didim'i bu iki 'olmayan seçenekten' Vatan Partisi kurtaracaktır. Yerel yönetimlerde rantçılığın, soygunculuğun, doğa düşmanlığının olmadığı belediyecilik anlayışını Vatan Partisi gösterecektir. Bizim partimizde tereddütler, şüpheler yoktur, sokak sokak gezerek gerçeği halka söyleyeceğiz ve üzerimize düşeni yapacağız. Yerel seçimler bize, yerelleşmek için önemli bir fırsat sunmaktadır. Dedi.
Daha sonra söz alan Belediye başkan adayı Deniz Pekşen:
Kısaca özgeçmişini anlatarak, (1957 Kırıkkale doğumlu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi mezunu. Evli iki çocuk babası 2002 – 2006 yılları arası Didim İcra Müdürlüğü yaptı. Emekli İcra Müdürü) Didim de kurulmaya çalışılan mafya tarikat düzenini yıktığım için buradan sürüldüğümü Didimliler bilir. Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı halkı temsil etmiyor. Atatürk, ekonomisi çökmüş, her şeyi ithal eden bir ülkeyi üreten bir ülke haline getirmişti. Bizler de, rant ekonomisi temelli düzenlenen her türlü projeyi altüst edeceğiz. Bütçe ve bütün ihaleler halka açık bir şekil yapılacak. Didim de hazine arazilerinin imara açılmasını kesinlikle durduracağız. Tarım alanlarına, meralara dokundurtmayacağız. Didim de kurulmaya çalışılan jeotermale izin vermeyeceğimi ilan ediyorum. Didim’de kültür atılımı yapacağız. Dışarıya tanıtım, içeriye eğitim vererek Belediye olanaklarını bu yönde kullanacağız. Biz halkımızla beraber çalışacağız. Dedi.