Vakıflar Arazisinde Durum Değişmedi


Altınkum Yalı Caddesi üzerinde bulunan Vakıflara ait atıl tesislerin durumu hakkında Eylül ayında meclis gündeminde olan ve imar komisyonuna gönderilen konu hakkında komisyonun son raporu Belediye Meclisinde yeniden görü

 Paylaş


Altınkum Yalı Caddesi üzerinde bulunan Vakıflara ait atıl tesislerin durumu hakkında Eylül ayında meclis gündeminde olan ve imar komisyonuna gönderilen konu hakkında komisyonun son raporu Belediye Meclisinde yeniden görüşüldüğü Kasım ayı 1. Oturumu yapıldı.

Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın şehir dışında olması sebebiyle oturuma Celalettin Erol başkanlık etti.
Meclis üyelerinden Aydan Aşık Turgut, Levent Ataş, İbrahim Eray, Onur Çağlar, Murat Parmaksız ve Mehmet Avcı mazeretli olarak katılmadılar. Katılmayan üyelerin mazeretleri oy birliği ile kabul edildi.
2 gündemli mecliste ilk olarak Belediye Meclis İmar Komisyonuna sevk edilen; İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 25.09.2018 tarih ve 3137 sayılı “Didim İlçesi, Karakuyu Mevkii, 2218, 2219, 2220, 2221, 2573, 2707, 15438 ve 15439 numaralı parsellerde “Turizm Amaçlı İş Merkezi” Olarak Planlı Taşınmazların “Ticaret- Turizm Alanı” Olarak Düzenlenmesi İle İlgili Plan Değişikliği Teklifi” konulu yazısına ilişkin komisyon raporunun görüştü. Komisyon teklif edilen değişikliklerin daha önce itiraz edilip kabul edilmeyen konulardan bazılarının halen kaldığını gördükleri için red edilmesi yönündeki kararı oy çokluğu ile komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi. Ak Parti, MHP’li ve CHP’li üyelerin ortak görüşü olarak bu alanın taraflarla görüşülerek mezbelelikten kurtulması isteği dile getirildi.
2. gündem maddesi de . İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 26.10.2018 tarih ve 3604 sayılı “Aydın İli, Didim İlçesi, Akbük Mahallesinde halen zeytinlik olan 7342 metre kare 674 parsel ve yine zeytinlik olan 4371 metrekare olan 692 ada 2 parsel numaralı taşınmazlara ilişkin 1/1000 ölçekli ilave imar planı teklifi” konulu yazısı komisyondan geldiği şekliyle oylandı ve oybirliği ile kabul edildi.

Altınku