Erol Yıldız

Tüm Yazıları


Unutulan beldeden serzenişler arttı

  • 16 Eylül 2018 Pazar


Seçimin şurasında ne kaldı. Zırt diye önümüze gelecek. Gelecek gelmesini de, bakalım karşımıza aday olarak kim çıkacak. Çıktıktan sonra kim seçilecek? Bakın bu çok önemli. Seçim öncesinde, her seçim adaylar çıkar ve gövde gösterisi yaparlar. Bu sefer bu iş o kadar sanıldığı gibi rahat olmayacak. Bu sözümü uzun süre yaşamakta olduğum idim için söylüyorum. İmdi merak edenler var elbette. Erol Yıldız ne demek istiyor diye. Öyle ben adayım demekle bu iş günümüzde yürümüyor. O işler eskidendi. İmdi bölgede yaşayanların istekleri var. Buraya çivi bile çakılmadı diyerek sitemlerini dile getiriyorlar. Bence şimdiden bu konulara acilen önlem alınması lazım yoksa iş işten geçebilir.

Ben, oy kullanmaya başladığım tarihten beri Cumhuriyet Halk Partisine oy veren biriyim. Bir günden bir güne kadar hiç vaz geçmedim. Artık başarısızlığa tahammülüm hiç kalmadığı için bunları karalıyorum. Bunları neden anlatmaya çalıştığımı birazdan çok iyi anlayacaksınız. Akat bir kere kaybederseniz, bir daha toplamanız çok zor olacak görüşündeyim.
Geçen birkaç yıl içinde, Hükümetin aldığı karar neticesiyle bazı illerimiz büyük şehir statüsüne alındı. Bu illerden biri de aydın olmuştur. Yapılan bu uygulama sonucunda, mesafe ne olursa olsun beldelerin ve yerleşim yerlerinin tamamı mahalle yapılmıştır. Bu nedenle, Ege’nin en güzide koylarından biri olan ve geleceğe umutla bakan Akbük beldesi, maalesef geleceğini umutsuzluğa terk etmiştir. Akbük’ün mahalle olmasının ardından, uzaklığı da göz önüne alınarak, bu beldenin tamamen atıl halde bırakılmasını engelleyememiştir. Sadece duvarlarda ve billboardlarda asılı olan “ Akbük ister, büyük şehir yapar” sloganı yeterli kalmadığını yörede yaşayanlar görmektedir.

Biliyorsunuz ki, burada sadece evin içine hapsolmuş olarak yaşamıyorum. Ben de sosyal haklarım gereği, her gün belirli saatlerde denize iniyor ve orada bir çok beni tanıyan insanlarla sohbet şansı yakalıyorum. Bazen sosyal içerikli sohbetler yapsak da, çoğu zaman buranın sorunları ve geleceği hakkında siyasi görüşlerini paylaşan çok dostumla sohbet ediyorum. Bu sözlerim sakın yabana atılmasın. Yapılan söyleşilerde bana yansımakta olan çok önemli konular var. “seçimde hayatımda ilk defa yapmadığımı yapacağım” diyenlerin sayısı çok fazla. Bu sefer CHP’ye oy kullanmayacağım diye söze başlayanından tutun, söy6lemek istemediğim çok önemli sözlere kadar konuşmaların yoğun olduğu bir güz dönemine girer gibiyiz. Elbette bu söylenenler bir kızgınlığın, parti içindeki yaşanan kargaşanın, yönetimden gelen sorunların yansıması olsa da, asıl sebebin az önce bahsettiğim gibi Akbük’ün sahipsiz kalmasının eseri olsa gerek. Ne yaparsanız yapın ve bu şirin beldeyi koruyun. Geleceğin solunun garantörü olan burası, sizlerin çok önceden düşüneceği yer olmalıdır.