Ümit Kanlıoğu “Ankara katliamı siyasi bir Katliamdır”


Ankara Tren Garı önünde 10 Ekim 2015 tarihinde düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden 103 kişiden biri olan Elif Kanlıoğlu’nun babası Ümit Kanlıoğlu, saldırıda yaşamını yitiren kızı Elif Kanlıoğlu

 Paylaş


Ankara Tren Garı önünde 10 Ekim 2015 tarihinde düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden 103 kişiden biri olan Elif Kanlıoğlu’nun babası Ümit Kanlıoğlu, saldırıda yaşamını yitiren kızı Elif Kanlıoğlu’nun dava süreci hakkında bilgi verdi.
Anma programı Didim’de Elif Kanlıoğlu’nun adının verildiği bir parkta gerçekleşti. Didim Demokrasi Platformu bileşenleri tarafından düzenlenen anma programına; Belediye Başkanı Deniz Atabay ile siyasi parti temsilcileri, dernek yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Anma programında yaşamını yitirenler için 1 dakika saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından konuşan Ümit Kanlıoğlu Ankara katliamından önce Maraş, Sivas, Çorum, Roboski ve Suruç’ta benzer katliamların yaşandığını dile getirerek bu katliamların siyasi katliamlar olduğunu ifade etti. Kanlıoğlu” Bu katliamların hepsi siyasi katliamlardır. Siyasi sonuçları doğuracağı bilinen katliamlardır. Ankara katliamı da bunlardan birisiydi.” İfadesini kullandı.
Katliamdan 1 yıl sonra savcı tarafından dava açıldığını belirten Ümit Kanlıoğlu daha sonra dava dosyasına gizlilik kararı konduğunu ifade etti. Avukatlarının 1 yıl içinde dosyalara ve evraklara ulaşamadığını söyleyen Kanlıoğlu 1 yıl sonra avukatlarının dosyalara ve evraklara ulaştığını; ancak dava dosyalarının bomboş olduğu bilgisini aldıklarını kaydetti. Mahkemenin henüz devam ettiğini belirten baba Kanlıoğlu “ mahkeme henüz bitmedi. Bu dava eninde sonunda bütün sonuçları ortaya çıkarana kadar devam edecektir.” dedi
“BİZLERE DÜŞEN GÜÇ BİRLİKTELİKLERİYLE BERABER OLMAKTIR”
Bu kadar ısrarla takip edilen bir davanın neticesinde, bu kadar düzenli düzenlenmiş bir suikastin, kahpece organize edilen komplonun müsebbipleri hesabını verecektir diyen Deniz Atabay da “ Yakınını yitirmiş bir insanın kalbindeki acıyı duymak, hissetmek çok zor. Bizlere düşen onları acılarıyla baş başa bırakmak değil güç birliktelikleriyle beraber olmaktır.” Şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Grup Nar’ı Gumar isimli müzik grubu Elif Kanlıoğlu için bestelediği barış şarkısını seslendirdi. Şiirlerin de okunduğu program sinevizyon gösteriminin ardından sona erdi.