“Türkiye suriye kardeştir”


Vatan Partisi Didim İlçe Başkanı Bülent Boyer: “ Amerikan askeri güçlerinin Suriye’ye yapığı saldırıyı değerlendirdi ve Bugün Suriye topraklarını bombalayan da 15 Temmuz’da Türkiye’yi bombalayanlar aynı devl

 Paylaş


Vatan Partisi Didim İlçe Başkanı Bülent Boyer: “ Amerikan askeri güçlerinin Suriye’ye yapığı saldırıyı değerlendirdi ve Bugün Suriye topraklarını bombalayan da 15 Temmuz’da Türkiye’yi bombalayanlar aynı devlettir” sözleriyle eleştirdi.
Boyer yayınladığı bildiride “Türkiye 2019 seçimlerinde haçlıları destekleyenleri değil, vatanseverleri destekleyecektir. Amerikan füzelerine destek veren Tayyip Erdoğan da o makam koltuğunda oturamayacaktır. Amerikan Haçlı saldırısını lanetliyor, Türk milletini Vatan Partisi liderliğinde birleşmeye davet ediyoruz.” Dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Yıl 2006 ABD kimyasal silah bulundurduğu iddiasıyla Saddam Hüseyin’i Kurban Bayramının sabahında idam etti. Yıl 2011 ABD ve şurekası , Libya’da halkın bombalandığı yalanı ile Libya’ya saldırdı. Devlet Başkanı Kaddafi’yi öldürttü. Yıl 2018 yine ABD, kimyasal silah yalanı ile Miraç Kandili gecesinde Suriye’nin kentlerini bombalamıştır. Suriye ile ilgili kimyasal silah iddiasını ortaya atan hiçbir devlet bu iddiasını kanıtlayamamıştır. Bu ülkeler, kimyasal yalanlarının propagandasını montajlı resimler ve videolar ile yapıp, Müslümanları katletmekten çekinmiyorlar. Bütün bunlar ortadayken, AKP hükümetinin temsilcileri utanç verici açıklamalarla ABD’nin haçlı seferine destek çıkmakta ve Müslümanların katledilmesini desteklemektedir.
Türk milletinin siyasi partileri test ettiği bir dönemden geçiyoruz. AKP, CHP, MHP, İYİ parti ve diğer partilerin çoğu Suriye’ye atılan füzeleri desteklediler. Yazıklar olsun. Bu nasıl Müslümanlık, nasıl insanlıktır. Suriye bizim dostumuz, komşumuz, kardeşimizdir. 15 Temmuz’da ABD’ye bağlı Fetullahçı Gladyo, devleti ele geçirmek için isyan başlattı. Bugün Suriye topraklarını bombalayan da 15 Temmuz’da Türkiye’yi bombalayanlar aynı devlettir.
MAZLUM HALKLAR ABD'Yİ YENDİ
ABD'nin bölgede kazanma şansı yoktur.“ABD’nin bu saldırısının hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Yenilgisini örtmek için böyle gösterilere girişmektedir. İstediği kadar füze atsın, hiçbir füze ABD’nin yenilgisini örtemez. İnsanlık, mazlum milletler, Batı Asya’nın mazlum halkları ve Müslüman halkları ABD’yi yenmiştir. 2019 seçimlerini de haçlıları destekleyenler değil vatanseverler kazanacaktır.
15 Temmuz gecesi Türk Milleti ve ordusu nasıl direndiyse, bugün de Suriye milleti ve ordusu da aynı inançla direnmektedir. Buna karşın Cumhurbaşkanlığı, Hükümet, Dışişleri ve AKP’nin sözcüleri, ABD saldırısını alkışlamaktadır. Erdoğan yönetimi bu tutumuyla 15 Temmuz’u yapan, PKK/PYD’ye 5 bin tır silah yardımı yapan, PKK’lı teröristlere maaş ödeyen ABD ile aynı safa düşmüştür. Böyle tutarsız ve yalpalayan bir yönetim ile Türkiye’nin Vatan Savaşı’nı, terörle mücadelesini ve ekonomisini yürütmek mümkün değildir. Vatan Partisi dün olduğu gibi bugün de, yarın da, her zaman Suriye halkının ve bütün Batı Asya halklarının ve devletlerinin yanındadır. Partimiz emperyalizmin karşısında dimdik durmaktadır.
Türkiye 2019 seçimlerinde haçlıları destekleyenleri değil, vatanseverleri destekleyecektir. Amerikan füzelerine destek veren Tayyip Erdoğan da o makam koltuğunda oturamayacaktır. Amerikan Haçlı saldırısını lanetliyor, Türk milletini Vatan Partisi liderliğinde birleşmeye davet ediyoruz.”