Türkiye için 2019 yılı müjdeli bir yıl olabilir


Didim’de bu yıl 3. düzenlenen Vegan Festivalinin fikir ve isim babası,  Didim’in fahri hemşerisi beratının da sahibi Hüseyin Baraner, festival alanında Türkiye turizminin son dönemdeki gelişmelerini değerlendirdi.

 Paylaş


Didim’de bu yıl 3. düzenlenen Vegan Festivalinin fikir ve isim babası, Didim’in fahri hemşerisi beratının da sahibi Hüseyin Baraner, festival alanında Türkiye turizminin son dönemdeki gelişmelerini değerlendirdi.
Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından devam eden, özellikle batı Avrupa’dan Türkiye’yi izleyenlerin kaygı duyduğu durumun son yaşanan seçimle birlikte dağılmaya başladığını daha demokratik ve barış ülkesi görüntüsünün Türkiye’yi takip edenler açısından umut verici olduğunu söyledi.
Baraner; “Dış dünyadaki kamuoyu izlenimlerin Türkiye’de her an bir iç savaş çıkabilir kaygısı yaşatmasına rağmen, son yapılan yerel yönetim seçimlerinde alınan sonuçlar, umut verici sosyal demokrat belediyecilik anlayışının kazanımlar elde etmesi barışçıl bir havada ve demokrasiye tahammüllü bir ülke olduğumuz konusunda olumlu gelişmeler yaşattı. Türkiye’nin kendi iç sorunlarından dolayı kaos ortamı beklentisi olanların bu kaygıları yok oldu ve bu sene Türkiye turizmine bunun büyük faydası olacak.
İzmir Belediye Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Washington, Brüksel ve Pekin’de İzmir ofisleri kuracağım açıklaması bu anlamda çok olumlu bir gelişme.
Seçimler bitti ve umutlar yükseldi, siyasilerin Ak Parti, CHP, İyi Parti ve HDP’nin ülkeyi ayağa kaldırmak için işbirliği yapması elele verip ayağa kaldırma zamanı. Ekonomiyi güçlendirme çağrısı Avrupa’da iç barışın sağlamlaştığını gösteren bir müjdeli haber oldu. “ dedi.
Seçimlerin bitmesinin ardından Kültür Sanat ve tarih meraklısı turistlerin Türkiye’yi yeniden tercih etmeye başladığını görüldüğünü belirten Baraner; Türkiye’deki bu gelişmeler uzun yıllardır Türkiye’yi tercih etmeyen kültür, sanat ve tarih meraklısı destinasyonların yeniden harekete geçtiği müjdesini de alıyoruz.” dedi.
“Türkiye’de tüm belediyelerin gündeminin birinci sırasında turizmin var bu doğru bir tercih, yerel kalkınmanın motoru turizmdir. Turizm olmadan yerel kalkınma olmaz, yerel kalkınma olmadan da ülke kalkınması olmaz.
2019 yılında daha profesyonel ve liyakatli turizmcileri devreye sokularak doğayla barışık, demokrasiyle barışık, insan haklarıyla barışık , tarih, kültür ve sanatla barışık yapılanması turizm açısından Türkiye’nin umutlarını daha iyi yerlere taşıyacaktır ve bu da Türkiye’nin ekonomisindeki verimliliği artıracaktır” diyen Didim’in Fahri Hemşerisi Hüseyin Baraner sözlerini “Türkiye için 2019 yılı müjdeli bir yıl olabilir” diyerek tamamladı

Didim’