Türkiye geneli yarışmalar düzenleniyor


Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Türkiye genelinde, “Sağlık çalışanlarına vefa” olarak ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ödüllü yarışmalar düzenlendiğini açıkladı. Didim İlçe Milli Eğ

 Paylaş


Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Türkiye genelinde, “Sağlık çalışanlarına vefa” olarak ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ödüllü yarışmalar düzenlendiğini açıkladı.

Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açıklanan bilgiye göre: Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını, ülkemizi de etkilemiş ve pek çok can kaybına yol açmıştır. Beden sağlığı yanında ruh sağlığımızı da olumsuz etkileyen bu süreçten en yakından etkilenenler hiç şüphe yok ki sağlık çalışanları olmuştur. Özverili çalışmalarından dolayı sağlık çalışanlarına minnettarlığımızı ifade etmemiz, onların motivasyonunu artıracağı için yarışma konusu "Sağlık Çalışanlarına Vefa " olarak belirlenmiştir. Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü iş birliğinde, içerisinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte sağlık çalışanlarımızın motivasyonunun artırılması ve sağlık çalışanlarının çalışma koşulları hakkında öğrencilerimizde farkındalık oluşturarak onlara karşı vefa duygularını ifade etmelerini sağlamak amacıyla, Türkiye geneli tüm resmî/özel ilkokul öğrencileri arası mektup, ortaokul öğrencileri arası resim ve ortaöğretim öğrencileri arası kısa film yarışmaları düzenleneceğini belirtti.
Yapılan açıklamada yarışmaların, 27 Kasım Cuma günü son katılım tarihi olduğu ifade edilirken, ayrıntılı bilgi almak isteyenler internet üzerinden http://ogm.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak bilgi alabilecekleri belirtildi.


Didim, İ