reklam alanı

Tüm Emekli-Sen “Avukatlarımızın ve Barolarımızın Yanındayız”


Baro başkanlarının ülke genelinde başlattığı "Savunma Yürüyüşü"nün Ankara'da polis tarafından zorla engellenmesine Tüm Emekliler Sendikası Didim Şubesi yazılı açıklamada bulunarak tepki gösterdi. Tüm Emekliler

 Paylaş


Baro başkanlarının ülke genelinde başlattığı "Savunma Yürüyüşü"nün Ankara'da polis tarafından zorla engellenmesine Tüm Emekliler Sendikası Didim Şubesi yazılı açıklamada bulunarak tepki gösterdi.

Tüm Emekliler Sendikası Didim Şubesi yazılı açıklaması ise şu şekilde:
“İnsanlığın ilk zamanlarından bu yana savunma hakkı yargı sisteminin bir parçası olarak kabul edilmiş olup kutsal olarak değerlendirilir. Bu durum yüz yıllardır bir teamül haline gelmiş ve hukuk sisteminin en önemli ilkesi olmuştur.
Ülkemizde de bu durum anayasa ve yasalarla da kabul edilerek güvence altına alınmıştır.
Avukatlık yasasında yapılacak değişikliğe karşı demokratik anayasal haklarını kullanmak isteyen Baro temsilcilerine karşı gösterilen baskı ve engeller savunma hakkına ve bu hakkın kullanılmasına yönelik olup asla kabul edilemez.
Baro temsilcilerine gösterilen tutumun yasal olarak ta ahlaki ve vicdani olarak da kabul edilemez olduğunu belirterek, siyasi iktidarın bu baskıcı ve zorba tutumunu kınıyoruz.
Savunma engellenemez.
Avukatlarımızın ve Barolarımızın yanındayız.”