Hasan Sani Güneş

Tüm Yazıları


Teşekkürler

  • 03 Temmuz 2018 Salı


24 Haziran seçimlerini Allaha şükür acılar yaşamadan gerçekleştirdik. Başı açık kapalı bacılar, mini şortlu gençlerimiz, analar, babalar, eşler başıma bir iş gelir mi korkusundan uzak bir seçim dönemi yaşadılar.
Didim’de şöyle bir geriye baktığımızda; Hayır kampanyası, Adalet yürüyüşleri, Referandum ve geçtiğimiz seçimler olmak üzere anaların ağlamadığı, gözyaşlarının akıtılmadığı bir uzun süreç yaşadık. Özellikle Didim Cemevi ve diğer demokratik kitle örgütlerinin, yasal ve yoğun eylemleri bu güne kadar büyük bir olgunlukla geçti ve kocaman bir teşekkürü hak etti. Başta emniyet güçlerimizin sağduyulu ve provakatif eylem ve söylemlere geçit vermeyen kararlı tutumu, Siyasi parti başkanlarımızın olgun davranışı ve Didim’lilerin bayrağımıza vatanımıza bağlılığı buna katkı sunmuştur. Teşekkürler!
Güzel insanların yaşadığı güzel ülkem neden Didim gibi mutlu olmasın, huzurlu olmasın? Neden analar ağlasın, gözyaşları sel olsun ki… Neden ülkemin her yeri Didim olmasın merak ederim.
İnanın sayamadığım birçok sol ve demokratik platformlarda yer aldım, yeri geldi hak, hukuk, adalet dedim, yeri geldi alanlarda kahrolsun faşizm diye haykırdım ama asla şu duyguyu yaşamadım; BAŞIMA BİR İŞ GELİR Mİ? Dilerim ve isterim ki Anadolu’mun her yanı Didim gibi olsun. Neşe, mutluluk, hoşgörü ve kardeşlikle dolsun.
Bu bağlamda Didim Kaymakamı, Emniyet müdürü, Jandarma komutanı ve Güvenlik güçlerimiz de bir teşekkürü hak etmiştir!
Önümüzde yerelde bir erken seçim görünüyor. Temennim odur ki; huzurlu bir ortamda buda gerçekleşsin ve hep birlikte Didim’in güzelliklerini yaşamaya devam edelim. Sanırım bunu da Hak ediyoruz. TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLMASI DİLEĞİ İLE…
HASAN SANİ GÜNEŞ
03/07/2018