Erol Yıldız

Tüm Yazıları


Tecavüz akıl bozukluğunun en ileri safhasıdır

  • 29 Nisan 2019 Pazartesi


Ben mi yanlış anlıyorum bu yaşananları. Muhalefet partisi ortaya bir şey koyuyor, sırf iktidar olduğu için tam tersi karar çıkıyor. Belediyelerde son görüntü böyle. Bütün işlerde karşılıklı tezat karşılıklı fikir ayrılıkları sürüp gidiyor. Bu işin sonu nereye varacak bilemiyorum. Ben Cumhuriyet Halk Partisine çağrı yapıyorum buradan. Aman sakın ha öyle vatanı milleti ilgilendiren bir konuda sakın ortaya bir şey atmayın. Bu işin cılkı çıkıyor benden söylemesi.

23 Nisan Ulusal egemenlik ve çocuk bayramını geçen hafta yaşadık. Böyle bir bayram günü beş yaşındaki çocuğa tecavüz ediliyor, çocuk ölüyor ve bununla ilgili araştırma isteniyor, sonuç olumsuz. Gençlerimizi korumak bizim asli görevimizdir. Yeni bir karar alınma aşamasında, uyuşturucu ile mücadele komisyonu kurulması için yapılan çağrıya hayır çıkıyor. Bu sıralar kendimi sorgulamaya başladım. Ya bu terslikler neden bilmek çok güç. Hani bu karar için hayır diyenler acaba bu uyuşturucu ticaretinin başı desem, hayır böyle bir şey olamaz. Peki bu nedir böyle.
Acaba artık tersini mi söyleseler de belki doğrusu olur diye de kendimi sorguluyorum. Mesela bu ülke düşman işgalinden kurtulmadığına dair araştırma istense, belki hayır denerek bu ülke eski normlarına dönüşebilir mi acaba. Yine aklıma başka bir hinlik geldi. Bu ülkedeki ağaçların tamamını keselim, yerine bina dikelim, insanların ömrü uzasın desek, hayır diye konu kabul edilmezse acaba ağaç ekimi yeniden başlar mı?
Ya anlamak hakikaten güç olmaya başladı. Bu insanlar için çağdaş bir çözüm ortaya konuluyor. Birileri çıkıyor ve hayır diyor. Ben bu ülkenin yetkilisi olsaydım bakın ne yapardım. İlk olarak şu çocuklara söylenen istismar olayını yasaklatırdım. Yani okumamış ve kültürsüz biri bu istismarı farklı algılıyor. Bunun adı tecavüzdür derdim. İkincisi kim tecavüz ederse, hele bu işin başında çocuklar varsa anında idam emrini uygulardım. Onlara cezanın en büyüğünü verirdim. Onların hayat damarlarını yok ederdim. Bunu niye yapardım biliyor musunuz? Temiz bir ülkenin yaşatılabilmesi için ilk defa ahlaklı bir topluma ihtiyaç var. Öyle kalkıp sadece sigarayı yasaklamakla iş bitmiyor. Bu gün sokaklarda uyuşturucu kullanma yaşının ilkokul çağlarına kadar indiğini izliyoruz. Sadece bunları ortadan kaldırmak ile iş çözülmüyor. BU işin çözümü bataklığı kurutmaktır. Yani bu işin kimler tarafından yapıldığını bulmaktan başlayarak, iyi bir güvenlik takibi ile çözülmelidir. Ben ilk olarak bunu yapardım. Alırdım bunları en ağır ceza ile cezalandırırdım. Kadınlara yapılan şiddet için ve onlara yaşatılan cinayetleri yok edene kadar işin üzerine giderdim.
Bizim bu başkalarına örnek olması gereken çağdaş bir ülke, şimdi nelerin peşinde şaşkınım. Yıllarca emperyalist ülkeler başımıza çorap örüyor dedik, zincirlerle dövüldük. Bu ülkelerle iş birliği yapmayalım dedik en alasını yaptılar ve de ülkenin en önemli alanları satıldı. Yer altında bulunan değerler hepimizin ortak malıdır ve milli niteliktedir dedik, sanki yanlış söyledik tam tersi oldu ve madenlerimiz elimizden çıktı. Çocuklarımız tecavüze uğruyor diyoruz, hayır diyerek sırıtıyorlar. Uyuşturucu arttı buna önlem alın diyoruz, hayır diyorlar. Sanırım bu işleri körükleyenler var.