Tatilciler gitti, Didim hayalet kente döndü


Turistik bir belde olması nedeniyle tatilcilerin şehir ekonomisine büyük katkı yaptığı Didim’de, yaz sezonunun son bulması ile birlikte tatilcilerin de kentten ayrılışı başladı. Özellikle cafe ve restorant sektörün

 Paylaş


Turistik bir belde olması nedeniyle tatilcilerin şehir ekonomisine büyük katkı yaptığı Didim’de, yaz sezonunun son bulması ile birlikte tatilcilerin de kentten ayrılışı başladı. Özellikle cafe ve restorant sektörünün hedef kitlesi konumundaki tatilcilerin ayrılışı, Altınkum’da dükkanların boş kalmasına sebep oldu.
Yaz boyunca kalabalık kitlelere ev sahipliği yapan, Didim’in gözde plajı Altınkum’da hareketliliğin azaldığı görülürken, plajdaki cafe ve restorantlar boşaldı. Tatil sezonu boyunca iğne atsan yere düşmez görüntülerin gözlemlendiği plajda deniz sezonunun sona ermesinin ardından sessizlik hakim oldu. Geri dönüşlerin ardından kentte yaşanan trafik yoğunluğunun da normal seyrine döndüğü kaydedildi.
Didim’de yıllardır ticaret yapan esnaflar, ilçeye yaz sezonunda gelen turistlerin kentten ayrılışının en çok Altınkum Bölgesi'ndeki işletmeleri etkilediğini vurgulayarak, çarşıda esnaf olanların Altınkum’a göre daha az sıkıntı yaşadığını söyledi.