Taşeron perişan etti


Kaplankaya Turistik tesislerin de alt yüklenici firma tarafından çalıştırılan işçileri maaşlarını ödemeyen firma kayıplara karıştı. Kaplankaya tesislerinde   Kasım ayında taş duvar işi için 60 kadar i

 Paylaş


Kaplankaya Turistik tesislerin de alt yüklenici firma tarafından çalıştırılan işçileri maaşlarını ödemeyen firma kayıplara karıştı.
Kaplankaya tesislerinde Kasım ayında taş duvar işi için 60 kadar işçiyle çalışmaya başlayan bir firma iddiaya göre işçilerin bir kısmının yalnızca 1 aylık maaşlarını ödedikten sonra hakkediş alamadığı gerekçesiyle ödeme yapmamış ve önceki gün itibariyle de kayıplara karışmış. Maaşlarını alamayan ve taşeronun kayıplara karışması üzerine üst firmadan sorunlarının çözümünü isteyen işçiler muhatap bulamayınca dün tesise giden yolları kapattılar.
60 kadar işçinin önceki gün itibaren şantiye alanından çıkmasının istenmesi ve yemek verilmemesi üzerine yolu kapatarak eyleme başlayan işçiler jandarma marifetiyle şantiye alanından çıkarılmaya çalışıldı. İşçiler firma yetkilileri ile görüşmek istediklerini ve haklarını almak için bu yola başvurduklarını söylemeleri üzerine görüşmelere başlanılamadı ve bir kısım işçi temsilcisi de hukuki yola başvurmak ve fikir almak için Didim Barosuna müracaat ettiler.
Gazetemiz yayına hazırlandığı sırada görüşmeler devam ediyordu.

Kaplankaya, Turistik, tesislerin, de, alt, y