Tane zeytin alımı yapan firmaların dikkatine!


Didim Ziraat Odası, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Didim Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tane zeytin alımı yapan firmaları denetim öncesi uyardı. Didim’de tane zeytin alımı yapan işletmelerin kullandıkları el

 Paylaş


Didim Ziraat Odası, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Didim Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tane zeytin alımı yapan firmaları denetim öncesi uyardı.

Didim’de tane zeytin alımı yapan işletmelerin kullandıkları eleklerin kalibrasyonu denetime tabi tutulacak. Didim'de tane zeytin alımı yapan firmaların kullandıkları eleklerin son iki ay içinde kalibrelerinin yapılmış olması gerektiğini belirten tebligat, işletmeler ziyaret edilerek açıklandı.
Kalibre yaptırmamış firmaların eleklerini mutlaka hafta sonuna kadar kalibre yaptırmış olmaları ve bunu belirten pul, etiket ya da yazılı belgeyi elek üzerine yapıştırmaları ya da asmaları gerektiği belirtildi. Denetimler, 23 Kasım Pazartesi gününden itibaren Didim Belediyesi Zabıta Amirliği ve Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından başlanacağını bildirilirken, uymayanlara gerekli cezai işlem yapılacağı ifade edildi.

Didim, Zi