Ergun Korkmaz

Tüm Yazıları


Taklacı Güvercin, AK Güvercin mi oluyor?

  • 14 Ekim 2018 Pazar


2009'da, Didim’de yerel seçimini CHP’li seçmenin sayesinde kazanan Yoranlı Kamacı, Belediyeye girerken ampül kırarak AK Partiye hakaret etmişti hatırlarsınız. Şimdi AK Partiden Belediye başkan adayı olmak için harekete geçmiş.
CHP’den 10 yıl meclis üyeliği yap, sonra 10 yıl Belediye Başkanığı yap. Yaptığı ahlaksızlıktan dolayı parti aday göstermeyince, DSP’ye geç.DSP’den Belediye Başkan adayı ol, seçilemeyince istifa et. Sonradan yine CHP’ye üye olmak için çalmadık kapı bırakma. CHP’ye kaydını yaptırabil-mek için, yıllarca CHP Milletvekili BAYDAR’ın ve çok kişinin elini ayağını öp. CHP’ye kaydını yaptıramayınca, Belediye adayı olmak gibi şansıda kalmayınca. Hooop AK Partinin peşine düşmüş.
Söylentiler doğruysa.Didim AK Parti’de adam kalmadı mı da, Yoranlı KAMACI, Didim AK Partide gündeme düştü?
Didim AK Parti Yoranlı KAMACI’ya kalmışsa, demek ki, Didim AK Parti yerel seçimlerde çoktan havluyu atmış, yerleri temizleyecek iyi bir garson arıyor demektir.

1 -2009 seçimini kazanan CHP’li Yoranlı Kamacı, Belediyeye girerken ampül kırarak AK Partiye hakaret etmişti.Şimdi soruyorum. Yoranlı KAMACI, AK Parti’den aday olursa? Ben pek ihtimal vermiyorum ama, siyaset de ikiyle ikiyi çarptın mı,dört etmediğini de bilirsiniz; ama ya dört ederse. Bu kırık ampülü ne tarafa taksak ışık verir?

2 -2014 yerel seçimlerinde DSP’den belediye başkan adayı olabilmek için, DSP İl Başkanının, yanındaki de İlçe Başkanı, Yoranlı KAMACI’nın önüne üyelik başvurusunu uzatıyor ve Yoranlı imzalıyor. Sonrasında Güvercin rozeti törenle takıyorlar.Yoranlı KAMACI bu günden sonra, oluyor taklacı güvercin.
Taklacı güvercin olduğu günden beri, her siyasinin önünde takla atmaya devam ediyor.
Bundan sonra Ampülün ışığı altında takla atmaya devam etmek için, AK Partili Milletvekillerini önünde taklalar, parendeler atmaya başladığı söylentileri oldukça fazla.
Üstteki rezilliğin bir benzerin bir daha yaşarmıyız bilinmez ama. Didim siyasetinin b.k götürdüğü ortada.

3 -Yoranlı KAMACI, 1 Kasım Millet-vekili genel seçimleri öncesi, DSP'den istifa ederek CHP'ye üyelik başvurusu için Milletvekili Baydar ile gelmişti.
Yoranlı KAMACI, herkesi kendi gibi ş... sanmak kendisine pahalıya patladı, istenmiyorsun dendi, kapı önüne kondu.
4-Bu görüntülerin benzerleri şimdide Didim AK Partide görünmeye başlandı. Sonunun bekleyip göreceğiz.

Madalyonun bir de öbür yüzü var. Taklacı güvercin Yoranlı Kamacı tarafından siyaset böyle devam ederken. Didim CHP yönetiminden ses yok,
CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak’a sormak lazım.
Yoranlı Kamacı’nın oğlu, Ramazan Kamacı İlçe yönetiminde. Yeğeni Başak Kamacı CHP’den belediye Başkan aday adayı.
CHP İlçe seçiminde Yoranlı Kamacı, şu andaki mevcut yönetimi seçtirebilmek için neyi var neyi yok ortaya koyduğunu, Yoranlı Kamacı ve tayfası sayesinde mevcut yönetim seçim kazandığını herkes biliyor.
Hatta kazandıkları günü akşamı, CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak dahil olmak üzere, Kavala Meyhanesinde topluca resim çekip sosyal medya-dan gurur ve mutlulukla resim bile paylaşarak, kimin sayesinde seçildiğini ve Yoranlı Kamacı’nın hala bu partide gücünün oldu-ğunu, CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak’ın göstermeye çalıştığını, CHP’li olarak ben unutmadım.
İlçe Yönetiminden bazı yöneticiler, Her fırsatta, Yoranlı Kamacı’ya CHP Genel Merkezin haksızlık yaptığını savunuyorlar. Yerel seçimlerde, İlçe yönetiminin ön seçim istiyoruz, ortaya sandık koyacağız demelerinin sebebi ise, Yoranlı Kamacı’yı üye olmadığı halde, sandıktan çıkarma umuduydu olmadı.
Nurettin Koçak, Ön seçim olmaz ise istifa ederim diyordu ne oldu?
Nurettin Koçak’ın sözünde durmasını bekliyoruz.
Bana göre, Yoranlı Kamacı, AK Partiye geçtiği gün, CHP İlçe yönetimi anında istifa etmesi lazım yada genel merkez tarafından anında görevden alınmaları lazım.
Sözün özü, CHP İlçe Yönetimi, Yoranlı Kamacı haricinde diğer, CHP’li başkan adayına severek, gönülden destek vereceğini de inanmıyorum.