Takı Festivali Sona Erdi


Apollon Tapınağı çevresinde 30 Mayıs 2019 günü başlayan ve Ramazan bayramını da içine alan “Apollon Takı Festivali”  sona erdi. Bayram tatili boyunca gelen ziyaretçilerin büyük ilgisini çekmiş olan festival,

 Paylaş


Apollon Tapınağı çevresinde 30 Mayıs 2019 günü başlayan ve Ramazan bayramını da içine alan “Apollon Takı Festivali” sona erdi. Bayram tatili boyunca gelen ziyaretçilerin büyük ilgisini çekmiş olan festival, 12 Haziran Çarşamba günü sona erdi.
Festival boyunca stant açan takıcılar, Festivalin her yıl yapılması açısından ısrarcı olacaklarını dile getirdi. Hem Didim’in tanıtımı açısından hem de ev ekonomisine katkı açısında bu festivalin önemli olduğunu belirttiler.
150’ye yakın standın açıldığı festivalin bayramla birlikte çok sayıda ziyaretçiyi ağırladı. Sergilenen ürünlerin bazılarının takı olmaması süs eşyası olması sebebiyle festivalin adının “El Sanatları ve Takı Festivali” olarak adlandırılması talep edildi.
Tanıtıma katkı sağlayacak yeni bir işe daha imza attıklarını belirten Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay “Didimli hanımlarımız bu konuda çok fazla gayretli ve üretiyorlar. Hanımlarımızın düzenli olarak stant açabileceği, ayrıca Apollon Tapınağı'nın tanıtımına da katkı sağlayacağı ve hanımlarında el emeklerinin ekonomik olarak geri dönüşünü sağlamak adına bu etkinliği düzenledik. Sanayi üretimi ya da hazır takı satılmaması konusunda hassasiyetimiz vardı ve stantlarda bu konuda uyarılarda bulunduk. Öyle olursa bir farklı ve değerli olur, her yerde bulunabilecek bir üretim değil el emeği göz nuru objelerin satılması farkımız oldu. Bu noktada bu festivalin oluşmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.


Apollon