Suni çim saha yenilenmeye başladı


Geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan, suni çim saha yenilenmeye başladı. Suni çim sahayı yenileyecek olan üretici firma HATKO spor teknolojileri Proje Müdürü Emre Tuncer saha çalışmalarıyla ilgili basın açıklamas

 Paylaş


Geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan, suni çim saha yenilenmeye başladı.Suni çim sahayı yenileyecek olan üretici firma HATKO spor teknolojileri Proje Müdürü Emre Tuncer saha çalışmalarıyla ilgili basın açıklamasında bulunurken, açıklamaya Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Maşallah Subaşı, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ufuk Kurucu, Didim Belediyespor Kulüp Başkanı Bedri Altıntaş katıldı.
Suni çim saha içerisinde gerçekleşen açıklamada, ihaleyi alan üretici firma HATKO spor teknolojileri Proje Müdürü Emre Tuncer, suni çim sahanın 1 milyon 300 bin TL ihale bedeli olduğunu belirtti. Tuncer, açıklamasında “Suni çim sahada 82 metreye 112 metre bir alan sahip. Bu alan tamamen revizyona uğrayacak. 9184 metrekarelik bir alan tekrardan FIFA Quality Pro normlarında yani FIFA’nın en üst seviye ürünüyle yenilenmiş olacak. Mevcut olan sentetik çim sahanın söküm işlemleri yapıyoruz. Söküm işlemleri ortalama olarak 1 hafta sürecek. Sonrasında zemin tadilatına geçeceğiz. Yeni sentetik çimin imal edilip sahaya naklini gerçekleştireceğiz. Bu süreç içerisinde zeminin bakımı ve onarımı gerçekleşecek. Yeni sentetik çimin serimi ile birlikte ortalama 12 haftalık bir süreçte tamamlanacak. Saha, profesyonel futbol kulüplerinin amatör ve resmi müsabakalarının tamamını oynayabilecek bir hale gelecek. Saha çevresinde de yapılması gereken bir takım işlemler var. İşlemlerle ilgili Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden onay bekliyoruz. Onay gelmesi durumda saha çevresindeki imalatlarımıza başlayacağız. Saha çevresinde ki çalışmalarımız, saha içerisindeki çalışmalarımızın süresini etkilemeyecek” ifadelerine yerdi.