Sude Ecrin Kara, Mektubunu sayın cumhurbaşkanına iletti....


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir mektup yazarak isteklerini belirten ve kendisini Didim'e davet eden Mahir Özgür Damar İlkolulu öğrencisi Sude Ecrin Kara,.Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Sude'nin Cumhurbaşkanına mek

 Paylaş


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir mektup yazarak isteklerini belirten ve kendisini Didim'e davet eden Mahir Özgür Damar İlkolulu öğrencisi Sude Ecrin Kara,.Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Sude'nin Cumhurbaşkanına mektup yazdığı öğrenince Sude Ecrin'in tüm masraflarını karşılayarak Ankara’ya götürdü. Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan Ak Parti Gurup toplantısı sonrası Öğrenci Sude Ecrin Kara’yı kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan mektubunda kendisinden istediği şeyleri dikkate alacağını belirtti ve çalışkan bir öğrenci olduğu için kendisini tebrik etti ve hediye olarak ta bir bebek verdi.

Ak Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’da öğrencinin bu duyarlı davranışı ve daha çok ders çalışmak istemesini takdir ettiğini söyledi.
Sude Ecrin Didim’e döndükten sonra Didim Kaymakamı Mehmet Türköz tarafından da kabul edildi. Okul Müdürü Yaşar Yıldırım, Sınıf Öğretmeni Nurhan Karabacak ve Annesi Hülya ve Babası Ayhan ile birlikte kaymakam Türköz’e çiçek armağan eden öğrenciye Kaymakam Türköz’de başarılar diledi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan istediği bazı şeylerin kaymakam olarak kendisinin yerine getireceği sözünü verdi.
Mahir özgür Damar İlkokulu 3.F sınıfı öğrencisi Sude Ecrin Kara mektubunda;
“Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Ben Sude Ecrin Kara. 3. sınıf öğrencisiyim. diğer ülkelere göre Türkiye'de matematik dersleri daha az oluyor. Bu nedenle ilkokullarda daha fazla matematik dersi okutulmasını, teneffüs sürelerinin biraz daha uzatılmasını, okulumuz çocuk oyun alanlarının biraz daha genişletilmesini istiyorum. Okulumuzda benim ve diğer bütün arkadaşlarımın spor yapabileceği alanlar yetersiz, hiç malzememiz yok. Tiyatro, Satranç ve Dama oynamak için hiç yerimiz yok.
Sayın Cumhurbaşkanım, çok yoğun olduğunuz biliyorum ama eğer boş vaktiniz varsa sizi Didim'e davet ediyorum. Sizi çok meşgul etmek istemiyorum ama gelirseniz beni çok mutlu edersiniz.
Sude Ecrin Kara
Mahir Özgür Damar İlkokulu 3/F Sınıfı”


Cumhurbaşkanı, Recep, Tayyip, Erdoğan'a