reklam alanı

Subaşı, “Her sessiz kalınan şiddet, bir gün sizi bulacaktır”


Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Maşallah Subaşı, Suat Aksoy adlı erkek tarafından katledilen emekli hemşire Hatice Tusu ile ilgili yazılı basın açıklamasında bulundu.Subaşı, “Yakın zamanda kaybettiğimiz

 Paylaş


Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Maşallah Subaşı, Suat Aksoy adlı erkek tarafından katledilen emekli hemşire Hatice Tusu ile ilgili yazılı basın açıklamasında bulundu.
Subaşı, “Yakın zamanda kaybettiğimiz Hatice Tusu’ya ve onun nezdinde cinayete kurban giden tüm kadınlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, kederli sevenlerine baş sağlığı diliyorum” ifadeleriyle açıklamasına başladı.

Subaşı “Kadınları korumak boynumuzun borcudur”
Subaşı, “Dünya çapında yaygınlaşan ve tüm toplumları derinden etkileyen bir konu haline gelen kadına şiddet, özellikle son yıllarda ülkemizde de sıklıkla gündem olmaktadır. Türkiye’de kadına uygulanan şiddet ve bu sorunla ilgili çözüm arayışları, bugüne kadar hem sivil hem de kamu kuruluşlarınca ele alınmıştır. Önemli bir problem olarak görülen bu durumun düzeltilmesi için yapıcı, ciddi yaklaşımlar sergilenmiştir. Ancak bütün çabalara rağmen çeşitli sebeplerden ötürü bu konudaki toplumsal bilinç fazla gelişmemiş ve kadına şiddet konusunda kesin bir çözüme ulaşılamamıştır. Kurumlar bu konuda ne kadar adım atarsa atsın kadına şiddete karşı çözümlere kesin katkı sağlayacak mercii hiç şüphesiz toplumdur. Zira kadına şiddet konusunu bireysel olarak ele almak veya herhangi bir fikrin ürünü haline getirmek büyük hata olur. Toplumumuzun her ferdi “Her sessiz kalınan şiddet, bir gün sizi bulacaktır.” uyarısını dikkate almalı, şiddete karşı tepkisini hep bir ağızdan dile getirmelidir. Çünkü hiçbir sebep bir canlıya şiddet uygulanmasını mazur gösteremez. Ülkemizdeki hiçbir farklılık kadına karşı şiddetinin önüne geçebilmemiz için gerekli olan birlikteliğimizi engellememelidir! Bu nedenle kadın ve çocuklarımız başta olmak üzere tüm canlılara karşı gösterilen şiddete bir dur demeli, tepkimizi mümkün olduğunca daha fazla kişiye ulaştırmalıyız. Hz. Muhammed (s.a.v.) efendimizin de söylediği gibi; “Kadınlar size Allah’ın emanetidir.” bu emanete canımız pahasına sahip çıkmak ve korumak boynumuzun borcudur” ifadelerine yer verdi.