Sosyal medya vampirleri var


Ahmet Deniz Atabay ve CHP ilçe yöneticileri 07 Şubat 2019 günü Altınkum Barış kafeteryasında basınla birlikte kahvaltı yaptı. Kahvaltı sonrasında basınla sohbet ederek soruları cevapladı. Atabay” Ülke de seçim a

 Paylaş


Ahmet Deniz Atabay ve CHP ilçe yöneticileri 07 Şubat 2019 günü Altınkum Barış kafeteryasında basınla birlikte kahvaltı yaptı. Kahvaltı sonrasında basınla sohbet ederek soruları cevapladı.
Atabay” Ülke de seçim atmosferine girmiş bulunmaktayız. Bugün bizim partimiz Cumhuriyet Halk Partisi de geri kalan adaylarını açıklayacak. Bütün iller ve ilçelerde seçim süreci tam gaz başlayacaktır. Bizler de geçtiğimiz günlerde seçim büromuzu açtık ve çalışmalarımıza başladık. Yerel seçimle ilgili ne gerekiyorsa hazırlıklarımız var bunlara da başladık” diye başladığı konuşmasında bütün gazetecilere teşekkür ederek, sorularını yanıtlamak için sözü gazetecilere bıraktı.
İlk gelen sorulardan birisi “Didim’de Cumhur ittifakı ve Millet ittifakı adayları ve DSP’nin Didim Belediye Başkanlığı için aday olduğunu ve bunları nasıl değerlendirdiği” sorusunu yöneltti.
Atabay bu soruyu; “DSP’nin Didim’de aday çıkartması son derece normal, hatta DSP gibi bir parti böyle bir seçim sürecinde yer almalıdır. DSP Bülent Ecevit’in kurduğu bir parti hem genel hem yerel de iktidar olmuş parti. Bu adaylık yarışında DSP’ye başarılar diliyorum“ şeklinde cevapladı.
Sosyal medyada hem partinize hem de size çok ağır eleştiriler oluyor ve siz bu eleştirilerden kaçınıyorsunuz. Sağduyu noktasında nasıl davranacaksınız? Diye sorulan soruya da : “ Ağır eleştirilere cevap vermekten imtina etmiyoruz. Her soruya karşılık cevabımız var fakat sağduyu davranmaya çalışıyoruz. Gündeme getirilen bir çok konu suni konular ve CHP suni gündeme göre hareket etmiyor. Halkın gündemini boşu boşuna meşgul ediyorlar. Halkın gündeminde mutfakta ki yangın var. Böyle bir durumda halkı başka konularla oyalamaya gerek yok. “ şeklinde cevapladı.
Aydın merkezde yaşayan bir gazeteci, Aydın’dan baktıklarında “Didim CHP ilçe örgütünde ayrışmalar olduğunu görüyoruz. Seçimler de kazanma ihtimalinizin zor olduğu söyleniyor bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?” sorusuna yönelik olarak ta Atabay; ““Her partinin içerisinde bir mücadele vardır bu da demokrasinin gereğidir. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu 2 önemli eserden birisi Cumhuriyet Halk Partisidir. Çok uzun yıllar iktidar olamamış bir partinin hala mücadele etmesi partinin enerjikliğinden kaynaklıdır. Biat kültürünün olmadığı bir partidir ve herkes birbirine saygılıdır. CHP içerisinde hiçbir ayrım, kavga, bölünme yoktur. Burada ilçe örgütümle birlikte oturuyorsam birlikte mücadele ettiğimiz içindir. “
Yine bir gazetecinin; “Seçimlerde merkezi yönetimdeki partinin adayı kazanamaz ise iktidar tarafından buraya destek, katkı olunmayacağı söyleniyor bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?” sorusuna da “ Burada yapılan bir şeye CHP belediyesi diye iktidar bütçe ayırmıyorsa bu yaptığı bizi yani yerel yöneticiyi değil halkı cezalandırmak olur, insafsızlık ortaya çıkar. Halk iyi ve temiz hizmet aldığı bir yer yapılıyorsa oraya zaten tepki göstermez. Yapmayana tepki gösterir.” diye cevap verdi.
Bir önce ki dönem de yapılan ilçe kongresinde Mümin Kamacı tarafından dizayn edildiği söyleniyor. Seçim sürecinde yönetimi revize etmeyi düşünüyor musunuz? Sorusuna CHP ilçe Başkanı Nurettin Koçak cevapladı.
Koçak; “ben hiç kimsenin seviyesine inmeyeceğim. Ben temiz siyasetten yanayım. Partimizde 30-35’e yakın Kamacı soyadında üye var. Bu kongrelerde de gider herkesten oy istersin dayanışma içerisinde olursun. Ama şu an ki süreçte algı operasyonu yapılmaya çalışılıyor. Yöneticileri dizayn etmek gibi bir durum olamaz. Kamacı’ya yakın olanlar delegelikten istifa etti zaten. Ben etik siyasetten yanayım. Şahıslar arasında olan bir seçim değil bu örgütlerin mücadele ettiği bir seçimdir” şeklinde konuştu.
Atabay “ Sosyal medya vampirliği ahlaksızlık boyutuna kadar gitti artık. Geçenler de annem rahatsızlandığı için İstanbul’a gitmek zorunda kaldım. Bir grup elinde kullandığı bir takım kalemşörlerle kurgu kurdular. Beni genel başkan Ankara’ya çağırmış, görevden almış sende kendini kurtarmak için de ki anneni bahane et demiş. Böyle bir durumdan dahi siyasi rant çıkarmaya çalışıyorlar. Bunu yapan AKP adayı Mümin Kamacı’dır. Yapan da onu kalemşörleridir, uşaklarıdır. İnsanların üzüntüsü üzerinden etik olmayan davranışlar yapıyorlar ben bunlara cevap vermeyeceğim. Didim halkı 31 Mart 2019 gecesi sandıklar açıldığı zaman bu vicdansızlığı yapanlara cevap verecektir. “
Ahmet Deniz Atabay Belediye başkanı olduğu günden bugüne kadar yapılan, vatandaşların aklında soru işareti olarak kalanları ve sosyal medya da paylaşılan konulara açıklık getirdi.
“ Geriye dönük ödenmeyen personel maaşları vardı biz bunları hepsini ödedik. Belediyenin gelirlerinin büyükşehir yasasından kaynaklı düşmesine rağmen Didim Belediyesi 5 yıl boyunca personel maaşlarında açıklık yaratmamıştır. Geçen ay ufak bir aksaklığımız oldu. Bütün her şeyin evrakları var belediyenin geliri ve gideri belli. Belediyeye haciz geldi gibi haberler var bunlar tamamen yalandır. Kamu yararına yapılan kamuya hizmet eden hiçbir şeye haciz konulamaz.
AKP’nin bir dönem önceki milletvekili Mehmet Erdem 2014 seçimlerinde Didim’e gelmiş. Didim belediyesi Türkiye bulunan en borçlu 3 belediyeden birisidir. Didim belediyesinde hiç yatırım yapılmamıştır şeklinde açıklamaları var. O dönem ki belediye başkanı Mümin Kamacı bugün Mehmet Erdem’le aynı partide ve Didim belediye Başkanlığına adayı. Didim’de AKP çıkaracak aday bulamadı demek ki hırsız dediği belediyeyi borca soktu dediği kişiyi aday olarak gösteriyorlar ilk önce bunu cevabını versinler” şeklinde konuştu.
Atabay, kendi dönemleriyle birlikte Büyükşehir uygulamasının da başladığını, belediyelerin en büyük gelir olan su gelirlerinin Büyükşehirin uhdesine verilmesini rağmen hizmetleri aksatmadan yürütmeye çalıştıklarını belirtti ve “Akbük’te başlatılan ve %50’si biten kanalizasyon işi az bir yatırım değildir. Altyapıyı bitirmeden yol kaldırım yapılamıyordu. Bu işler bittikten sonra söz verdiğimiz gibi Akbük’ü turizm cenneti haline getireceğiz bunu göreceksiniz dedi
Önümüzdeki günlerde hazırlıklarını yaptıkları projelerini de bir kitap haline getirdikten sonra kamuoyu ile paylaşacaklarını da belirten Atabay açılacak olan seçim bürosuna tüm Didimlileri davet etti.


Ahmet, Deniz, Atabay, ve, CHP, ilçe, yöneti