Son Mecliste Tüm Kararlar Oy Birliği İle Geçti


Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. maddesi gereğince 06 mart 2019 günü saat 14:oo'de Belediye Başkanlığı Meclis Toplantı Salonunda toplandı. Nuh Ali Yılmaz, Eda Yücel İlhan, Murat Parmaksız ve Ali Bak

 Paylaş


Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. maddesi gereğince 06 mart 2019 günü saat 14:oo'de Belediye Başkanlığı Meclis Toplantı Salonunda toplandı.
Nuh Ali Yılmaz, Eda Yücel İlhan, Murat Parmaksız ve Ali Bakay’ın katılmadığı toplantı başladıktan sonra Park ve Bahçeler Müdürlüğünün Avcılar Çukuru Gökduman Caddesi 58-57 sokakların köşesinde düzenlenen parkın Avcılar Parkı olarak adlandırılması isteği gündeme 4. Madde olarak eklendi.
Belediye Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edilen; Zabıta Müdürlüğü’nün 28.01.2019 tarih ve 72 sayılı “Zabıta Memuru Fazla Çalışma Ücretlerinin Belirlenmesi” konulu yazısına ilişkin komisyondan oy birliği ile gelen karar yine oy birliği ile kabul edildi.
Yine Belediye Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edilen; Zabıta Müdürlüğü’nün 30.01.2019 tarih ve 75 sayılı “08.10.2018 tarih ve 112 no’lu meclis kararı ile düzenlenen 2019 Gelir Tarife Cetvelinin, Üretici İşgalleri Ücretinin Yeniden Belirlenmesi” konulu komisyon raporunda Resmi gazetede yayınlanan ücret tarifesinin en alt sınırı olan 0,50 TL m2/gün olarak oy birliği ile kabul edilen görüşü de meclisten oy birliği ile kabul edildi.
Belediye Meclis İmar Komisyonuna sevk edilen; Aydın İli, Didim İlçesi, N18-B-11-A-4-D pafta, 1083 ada 5 parselin batısında; 29-L-IIc pafta, 654 ada 5 parselin güneyinde; 29L-IIc pafta, 352 ada 7 parselin kuzeyinde; N18-B-11-C-4-A pafta, 1232 ada 4 parselin güneyinde; 28N-IVb pafta, 367 ada 13 parselin batısında; 28N-IVb pafta, 8080 parselin kuzeydoğusunda; 28N-IIId pafta, 13594 parselin batısında yer alan 7 adet mevcut trafonun planlara işlenmesi ile ilgili ADM Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin teklifi konusuna ilişkin komisyon raporu da komisyondan oy birliği ile geldi ve mecliste de oy birliği ile kabul edildi.

Meclise 10 Dakika Ara Verildi
Dördüncü gündem maddesi olarak eklenen ve Avcılar Çukuru mevkiinde oluşturulan parka Avcılar parkı adı verilmesi konusu için imar komisyonuna sevk edilmesi kararı verildi. Başkan Atabay bu oturumun son oturum olması sebebiyle komisyonun toplanması için 10 dakika aara verilmesi ve ardından ikinci oturumun hemen yapılması önerisi üzerine meclis Mart ayı birinci oturumuna 10 dakika ara verildi.
İmar Komisyonu üyesi Murat Parmaksız olmadığı komisyon toplantısında Park ve Bahçeler müdürlüğün önerisi oy birliği ile kabul edildi ve yapılan oylamada mecliste kendi dönemlerine ait gündem maddesi bırakmadan son meclis te tüm maddeleri oy birliği ile kabul edilmiş oldu.

Meclis üyelerine Plaket
Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay 2014 yılında başlayan meclis görevlerinin bugünkü oturumla son bulduğunu görev yaptıkları sırada kendilerine destek veren muhalefet parti üyeleri dahil herkese teşekkür ederken, görev süresince Didim halkının – haklarının savunulması ve daha güzel bir Didim oluşması için çalıştıklarını söyledi ve yapılacak seçimlerde partilerinin listesinde adları bulunmayan meclis üyelerine özel yaşamlarında başarılar ve mutluluklar dileyerek kendilerine kabul ederlerse teşekkür plaketi vermek istediğini söyledi.
MHP grup adına ilk plaket almaya gelen Salih Yarmacı görev süresinde MHP gurubu olarak daima Didim halkının yararına kararlara evet dediklerini dolayısıyla kendilerine destek veren herkese teşekkür ederek yeni dönemde görev alamayacak olan meclis üyelerine mutluluklar ve başarılar diledi. Oturumda bulunan meclis üyelerine plaketlerini verdikten ve görüşlerini aldıktan sonra toplu fotoğraf çektirildi ve Başkan Atabay kendilerini makam odasında sohbet etmeye davet etti. Bir Çok meclis üyesi bu davete icabet ederek başkan Atabay’ın makam odasında sohbet ettiler.