Sokak hayvanlarının görünmez kahramanı olun


İçişleri Bakanlığı’nın, “sokak hayvanlarına düzenli olarak mama, yem, yiyecek ve su bırakılmasını, hayvanların yaşam alanlarının dezenfekte edilmesi” yazılı genelgenin bütün belediyelere gönderilirken, Didi

 Paylaş


İçişleri Bakanlığı’nın, “sokak hayvanlarına düzenli olarak mama, yem, yiyecek ve su bırakılmasını, hayvanların yaşam alanlarının dezenfekte edilmesi” yazılı genelgenin bütün belediyelere gönderilirken, Didim Belediyesi Korona virüsün çıktığı ilk günden itibaren devam ettiği sokak hayvanlarına yönelik olarak bakım ve beslenme çalışmasını hızla sürdürüyor.

Didim Belediyesine bağlı sokak hayvanları barınağına bağlı görevliler, İlçe Tarım Müdürlüğü ve gönüllü hayvanseverler ile birlikte parklar, bahçeler gibi sokak hayvanlarının yoğun yaşam alanlarına düzenli olarak mama, yiyecek, yem ve su bırakıyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay “Dostlarımızın zor durumda kalmaması için gerekli tüm tedbirleri alıyoruz. Sizler de bu zorlu günlerde evlerinizin ve iş yerlerinizin önüne bir kap su, bir kap mama bırakın, onların görünmez kahramanları olun” ifadelerini kullanarak sokak hayvanlarına sahip çıkma çağrısında bulundu.

İçişl