Şoförler Odası'nın Yeni Hizmet Binası Törenle Açıldı


Didim Şoförler ve Otomobilciler Odası'nın yeni hizmet binası düzenlenen törenle açıldı. Yeni Mahalle'de açılışı gerçekleştirilen hizmet binasının açılış törenine Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Didim Garnizo

 Paylaş


Didim Şoförler ve Otomobilciler Odası'nın yeni hizmet binası düzenlenen törenle açıldı.
Yeni Mahalle'de açılışı gerçekleştirilen hizmet binasının açılış törenine Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Didim Garnizon komutanı Çetin Gülseven, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Selahattin Çetindoğan, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şerif Erul, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç, AK Parti Didim İlçe Başkanı Maşallah Subaşı, CHP Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak, kamu kurum amirleri, bazı belediye başkan aday adayları ve çok sayıda davetli katıldı.
Açılışta ilk konuşan Didim Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Savaş Cengiz, odanın 1992 yılında kurulduğunu belirtti. Odanın kuruluşuna öncülük eden Tarık Uygun ve yönetimine teşekkürlerini ifade eden Cengiz " Odamız kurulduğu günden bu yana üyelere ve vatandaşlara hizmet etmektedir. Üyelerimizin onayıyla odamızın yeni yönetimi olarak hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Bugün de yeni hizmet binamızla daha güzel ortamda, daha iyi hizmet sunacağız" şeklinde konuştu.
“HERKES BU ODADAN FAYDALANACAK”
Açılışı gerçekleştirilen yeni hizmet binasının sadece oda üyelerinin değil herkesin faydalanacağını belirten, Kaymakam Mehmet Türköz ise; oda başkanı Savaş Cengiz’e teşekkür ederek” seçildiği günden bu yana oda da gerçekten güzel şeyler oluyor. Birlik, beraberliği sağlama konusunda elinden geleni yapıyor.” Dedi.
“ÇOK ÖNEMLİ YENİLİKLER YAPIYOR”
Oda başkanı Savaş Cengiz’in seçildiği günden bu yana çok önemli yeniliklere imza attığını kaydeden belediye başkanı Deniz Atabay da “ Savaş kardeşim seçildiği günden beri çok önemli yenilikler yaptı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Geçmiş dönemlerde de görev yapan tüm oda başkanı arkadaşlarımıza bu güne kadar bu odayı getirdikleri için teşekkür ediyoruz. Dünya değişiyor, Türkiye değişiyor ve tabi Didim'de değişiyor, her konuda biz de değişik işler yapmaya çalışıyoruz. Gerek yerel yönetim olarak gerek özel sektör olarak gerek odalar olarak zaten bunları yapmazsak treni kaçırırız. O yüzden hem kamu, hem de özel sektör birlikteliğiyle beraber ilçemizin en iyi turizm ilçelerinden bir tanesi olması için gayret sarfediyoruz.” İfadelerini kullandı.
“GURURLA KATKIDA BULUNUYORUM”
Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, oda başkanı Savaş Cengiz’in meydana getirdiği çalışmaya gururla katkıda bulunduğunu söyleyerek şu ifadelere yer verdi. “Türkiye Şoförler ve Otomobilciler odalarımız hem kendi esnafına hizmet ediyor hem de tüm araçların tescillerinde kullanılan plakaları anında basıp kendilerine veriyor. Bu nedenle bir amme hizmeti yerine getiriyor. Odanın kuruluşunda emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bugün burada savaş kardeşimiz çok güzel bir çalışma meydana getirdi ben de özellikle gururla katkıda bulunuyorum”
"BAŞKANIMIZI TEBRİK EDİYORUM"
Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Selahattin Çetindoğan, Aydın’da 82 odanın kendilerine bağlı olduğunu ve bunların 20’sinin şoförler odası olduğunu hatırlatarak, “Bizler her zaman odalarımızın yanındayız. 82 odamızın yarısından fazlasının kendi tesisleri var. Bizler katkı sunmaya devam edeceğiz. Başkanımızı tebrik ediyorum” diye kaydetti.
Konuşmaların ardından yeni hizmet binasının açılış kurdelası protokül üyelerince kesildi. Ardından katılımcılara ikramlarda bulunuldu.