Erol Yıldız

Tüm Yazıları


Siyasi yaşananlar halka sıkıntı veriyor

  • 27 Nisan 2019 Cumartesi


Şimdi ne olacak bu işin sonu. Demokrasi ile işleyen bu ülkenin mozaiğini her düşünceden insanlar oluşturuyor. Biri bir yere girmesin, birinin burada ne işi var gibi söylemler insanları bölmekten başka bir şeye yaramaz. Bu düşüncelerin insanları bezdirdiğinin artık siyasetçilerin anlaması gerekiyor. Başta Sayın Cumhurbaşkanı çevresindekilere dur demelidir. Gerek ekonomik, gerek siyasi açıdan halkın büyük bir çoğunluğu gerilmiş durumda. Zaten geçen hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözü de bu tarzda ve bunun üzerine kızgın demirin soğuması gerekiyor demişti.

Ülkenin gündemine oturan sadece Sayın Kılıçdaroğlu’na yapılan linç girişimi değildir. Elbette ki bu çok büyük bir konudur. Konunun bu hale gelmesinde verilen demeçler ile konunun nereye gideceğini bilemeyen bazı zihinlerin siyasilerden güç alarak hareketi sonucunda sıkıntılı ortamı doğurmuştur. Kaldı ki bu kişi veya kişilerin serbest bırakılması da ayrıca halk üzerinde gerginlik yaratmaktadır. Başka bir konu ise, beş yaşındaki bir çocuğun tecavüz edilerek ölümüne neden olan olaydır. Burada onun çocuğu bunun çocuğu olgusu yoktur. Bu ülke bir bütündür ve bu çocuklar hepimizin ortak değeridir.
İstanbul Büyükşehir Belediyesinin meclis toplantısında almak istediği kararlara AKP üyelerinin her konuya olumsuzlukla yaklaşması sonucunda, halk tarafından farklı boyutlarda fikir ayrılıkları ortaya çıkarmıştır. Uyuşturucu için kurulmak istenen komisyona verilen olumsuz karar sonucunda yine gerilen halk olmuştur. Bununla da kalmamış ve öğrencilerin ulaşım bedelleri ile su bedellerinin indirimi konusunda da sıkıntılar yaşanmıştır. Sonunda öğrencinin ulaşım konusunda geri adım atılmıştır. Yaşanan bütün bunlar da halkı kötü yönde etkilemektedir. Hele bu konuların üzerinde de en önemli yer tutan ise seçimlerin henüz belirgin şekilde ne olacağının sonuca ulaşmaması sonucunda ortaya çıkan moral bozukluğudur. Bu konuda gerilen sadece CHP tabanı değil, AKP tabanı da aynı şekilde gergin haldedir. Bunu halkın söylemlerinden anlayabiliyoruz. Şahsi kanımca YSK’nın vereceği yeni bir seçim kararı bence her iki tarafı da olumsuz yönde etkileyecektir diye düşünüyorum. En büyük payı ise iktidar partisi alacaktır. Bence Sayın Erdoğan’ın en kısa zamanda revizyona giderek parti içi gücünü yeniden kazanması gerekiyor. Seçimlerin normal olduğu kararı ile, İBB deki olan çalışmaların normal biçime dönüşmesi halkı rahatlatacağının altını çizmek istiyorum. Ülkemizin normal durumuna dönmesi için bu şartların oluşması gerekir.