Sıcağı Gören Sahile Koştu


Didim’de sıcaktan bunalanlar sahillere akın etti. İlçenin  en gözde plajı Altınkum sahili yoğun ilgi gördü. Termometrelerin 30 dereceyi gösterdiği günün sıcağında bunalan vatandaşlar çareyi denizde suya gire

 Paylaş


Didim’de sıcaktan bunalanlar sahillere akın etti. İlçenin en gözde plajı Altınkum sahili yoğun ilgi gördü.
Termometrelerin 30 dereceyi gösterdiği günün sıcağında bunalan vatandaşlar çareyi denizde suya girerek serinlemekle buldu. Evlerindeki kombi ve bazı soğutma araçlarıyla nemin etkisinden kurtulamayan bazı Didimli vatandaşlar ve tatilciler sabahın erken saatlerinden itibaren deniz yolunu tutarak öğleye doğru giderek artan kalabalıkta yer edinmek için plajlara akın etti. Didim’in en gözde plajı Altınkum’da yaşanan yoğunluk nedeniyle adım atmakta zorluk çeken vatandaşlar akşama kadar suya girerek, serinleyip kavurucu güneşte suyun tadını çıkarırken, şehir merkezinden Altınkum’a uzanan Atatürk Bulvarı boyunca yer yer trafik yoğunluğu yaşandı . Araçlarla plajlara inmeye çalışan bazı vatandaşlar park sorunu yaşarken, bazı araç sahipleri de yaşanan yoğunluk nedeniyle küçük hasarlı kazaların yaşanmasına neden oldu.
“Engelsiz Plaj” Sıcak Havada Doldu
Sahilleriyle meşhur Ege’nin gözde ilçelerinden olan Didim’de bütün sahiller dolup taşarken, 2 hafta öce Didim belediyesi tarafından Altınkum Yalı Caddesi’nde engelliler için açılışı gerçekleştirilen ‘Engelsiz Plaj’da yoğun bir ilgiyle karşılandı. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden Didim’e gelen engelli bireyler de Engelsiz Plaj’da aileleriyle beraber denize girerek serinleme imkanı buldu. Didim plajlarında yaşanan sıcaklar nedeniyle iğne atsan yere değmeyecek görüntüler gözlemlenirken, geçtiğimiz günlerde Didim Yöresi ve Engelliler Derneği tarafından plajda ve denizde çevre temizliği yapılsa da bazı vatandaşlar sahile gelen tatilcilerin plajlara gereken hassasiyeti göstermediğini ifade ederek, özellikle seyyar satıcılar tarafından satılan midye ve mısır gibi yiyeceklerin kabuklarının denize ve plaja atıldığını sosyal medya mecralarında yaptıkları paylaşımlarla dile getirip, tepkilerini gösterdi.


Didim’de, sıcaktan, bunalanlar, sahille