Hasan Sani Güneş

Tüm Yazıları


Sevgili dostlar

  • 13 Ocak 2018 Cumartesi


Sevgili dostlar.
İyisiyle kötüsüyle bir yılı daha geride bırakıyoruz.
Hep isteriz ki,gelen yıl,geçen yıldan daha iyi olsun.Siyasi,sosyal,ekonomik ve her türlü ilişkiler gelişsin, düzelsin,huzurlu olalım.
Çok da çabuk geçti bu yıl.Bazen bir saatin bile geçmek bilmediği anlar vardır oysa.
Yerel ölçekte siyasi tabloya ve yaşanmışlıklara baktığımızda,Didim Cumhuriyet Halk Partisi İlçe başkanlığı,gençlik kolları başkanlığı ve son olarak ta kadın kolları başkanlığı seçimlerini büyük ölçüde problemsiz ve hoşgörünün hakim olduğu bir ortamda gerçekleştirdi.
Oysa ülkemizi yönetenler sorunları ve meseleleri bu kadar kolay aşamadı,onaramadı ve çözemedi.
Toplumsak mutabakattan uzak kanun hükmünde kararnameler ile ‘’KHK’’zaten ruhen ve psikolojik olarak bölünmüş ülkemizde,siyaset kurumunun birlik ve beraberliğine hizmet edecek çalışmalar yapmak yerine kutuplaşmayı arttıracak yeni yeni adımlar attı.
Yurt içinde durum buyken soranlara stratejik ortağımız dediğimiz Amerika Birleşik Devletleri’nin çılgın başkanı Donald Trump kime ve neye hizmet edeceği konusunda son kararını vermiş olacak ki Filistin’liler ve Müslümanlar için önemi çok büyük Kudüs’ü pat diye İsrail’in başkenti kabul ettiklerini ve ABD büyükelçiliğini bu itibar ile buraya taşıyacaklarını söyledi.
Aslında olumsuzluk adına daha niceleri var..
Ama ben bu yazımda mutluluk,iyi ilişkiler ve olumluluklardan söz etmek istiyorum,en azından çocukları iyiliklere ve güzel günlere varacağımıza dair inancımla geleceklerini,beklenti ve istekleri doğrultusunda kurmaları için çabalamaya yönlendirmek istiyorum.
Ayni üstad Nazım Hikmet’in aşağıdaki dörtlükte söyledikleri gibi
Güzel günler göreceğiz çocuklar,
Güneşli günler göreceğiz…
Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar,
Işıklı maviliklere süreceğiz…
Siz dostlarıma,huzurlu,sağlıklı,neşeli ve bereketli bir yıl diliyorum.
Mutlu olun,esen kalın.