Sentetik Saha İçin İhale Hazır


Didim Atatürk Stadyumu yanındaki sentetik sahadaki yıpranma ve futbol oynanamaz hale gelmesinden dolayı kulüplerin Aydın Gençlik Spor il müdürlüğü ve Didim ilçe müdürlüğüne yaptıkları sözlü ve yazılı müracaatl

 Paylaş


Didim Atatürk Stadyumu yanındaki sentetik sahadaki yıpranma ve futbol oynanamaz hale gelmesinden dolayı kulüplerin Aydın Gençlik Spor il müdürlüğü ve Didim ilçe müdürlüğüne yaptıkları sözlü ve yazılı müracaatlar sonrası sahanın FİFA standartlarında çim döşenmesi ve soyunma odaları hakem odası ve idari bina için ihale hazırlıkları tamamlandı.

Didim’de 3 amatör gurup takımı, Masterler takımı, ve Didim Belediyespor dahil 15’e yakın alt yapı takımının antrenmanlarını yaptığı ve karşılaşmalarının oynandığı saha yenileniyor.
Aydın Gençlik Spor İl Müdürlüğü sentetik yüzeyli futbol sahası ve halı değişimi ve 2’li soyunma odası yapımı için ihale hazırlıklarını tamamladı. 4734 sayılı kamu ihale kanunu usullerine göre yapılacak olan ihale 4 Ekim günü saat 10’da Müdürlüğün Hasanefendi Mahallesi, Battalgazi Bulvarındaki 67’nolu binasında yapılacak.
Sözleşmenin imzalanmasından 5 gün sonra yer teslimi yapılacak olan işlerin 60 gün içinde bitirilmesi planlanıyor.
İhaleye yalnızca Aydın’da konu ile ilgili benzer iş yapanlar katılabilecekler ve yükleniciler ihaleye girebilmek için 250 TL karşılığı ihale evraklarını alabilecekler.
Sahanın futbol oynanamaz raporu olmasından dolayı resmi maçların bu sahada oynaması sebebiyle İl müdürlüğü ile Amatör Futlbol kulüpleri takımları arasında görüşmeler devam ederken, Akbükte bulunan çim sahanında emniyet bakımından yeterli donanımı olmadığı, seyırci ile sahayı birbirinden ayıran tel örgülerin önleyici olmadığı konuyla ilgili olarak kulüplerle Didim Belediyesinin görüşmelerinin devam ettiği de alınan bilgiler arasında.
Didimli spor severler ihalenin yapılıp daha modern bir sentetik sahanın yapılmasına sevinirken, başlayacak lig süresince takımların nerede maç yapacakları konusundaki endişelerini de dile getiriyorlar. Sporseverler güçlü bir firmanın ihaleyi alması durumunda ilk önce sahayı düzenleyip maç yapılabilir hale getirişe maçlar burada oynanır, diğer müştemilat içinde mevcut bina yıkılmadan bir süre daha idare edilip, yeni bina biraz kaydırılarak yapılana kadar eski bina kullanılabilir önerisini dile getiriyorlar.


Didim, At