Sandık Kuruluna Eğitim Verildi


31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili ilçe seçim kurulu, sandık kurulunda görev alacaklara eğitim verdi. Nurullah Kocabıyık Kültür merkezinde verilen eğitimlere katılım oldukça yoğundu. İlçe Seçim Kuru

 Paylaş


31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili ilçe seçim kurulu, sandık kurulunda görev alacaklara eğitim verdi. Nurullah Kocabıyık Kültür merkezinde verilen eğitimlere katılım oldukça yoğundu. İlçe Seçim Kurulu Hakimi tarafından sandık kurulunda görev alacaklara görev ve yetkileri anlatıldı. Eğitimde, sandıkların kurulmasıyla başlayacak oy verme işleminin sona ermesi ve sandıkların açılması oyların sayılarak tutanaklara geçirilmesi ve oy pusulası ve tutanakların seçim kuruluna teslim edilecek sürece kadar yapılacak işlerde sandık kurullarının görev ve yetkileri video gösterimiyle detaylı olarak katılımcılara anlatıldı.
31 Mart’ta yapacakları görevleri de; yönetmelik ve sandıkların hazırlanmasından oy pusulaları ve tutanakların ilçe Seçim Kurulu’na teslim edilmesi sürecine kadar yapılması gerekenler sandık kurulu başkan ve memur üyelere anlatılarak el kitapçıkları dağıtıldı.

31, Mart’ta,