Erol Yıldız

Tüm Yazıları


Partisine ihanet ihracı gerektirir

  • 05 Ağustos 2019 Pazartesi


Değerli dostlarım; İktidarın ekmeğine yağ sürmek buna denir. Bilmeden yapıyorlar desem böyle çağdaş bir düşünceye sahip insanların bunu yapmaması gerekir diye düşünüyorum. Bu güne kadar iktidar belediyelerine bir çok söz söyleyen muhalefet, bu milletin verdiği tepki sonucunda partinin aldığı kararlara ters davranışları ile yerle bir etmeye çalışan bazı belediye başkanlarının bu yaptıkları yenilir yutulur cinsten değil. Burada genel merkezin aday seçerken yaptığı hatalardan kaynaklandığını sanıyorum. Aday belirlerken, aday adaylarını orada yaşayan tüm üyelere sorması gerekiyor. Bu adamı nasıl bilirsiniz. Sizce uygun mu diye. Parti kimi koyarsa koysun seçilir. Sonucunda ise bugünkü olan sıkıntılar ortaya çıkar.

Değerli dostlarım; seçime aday olan başkan adaylarının ilk defa parti içinde eğitimden geçirilmelidir. Partiye yakışan biri mi? İç hizmet kurallarına uyuyor mu? Atatürk’ün kurduğu bu ülkeye yakışır biri mi? Partinin altı okunun anlamını biliyor mu? Koltuğu kapınca halkına yenilikleri vereceğine inanılıyor mu? Bunları eğer yapmayacaksa neden seçiyoruz diye de seçmen kötü olarak ve de haklı olarak düşünüyor. Partinin bayrağında yer alan ve Atatürk’ün partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçilen adayı, o kurallara uymak zorundadır. Bunun dışında hareket ediyorsa ve eski çalışanlara dokunmayacaksa, eskiden olduğu gibi yaşam olacaksa, Atatürk’e, Cumhuriyet değerlerine hakaret eden ve yeri geldiğinde bir kenarda sırıtan bir müdür halen o koltukta tutuluyorsa neden bu insanlar oy verdiler? Eskileri oturaydı. Fark eden bir şey olmayacaksa ne gereği vardı diye düşünenlerdenim. Altı okun bir tanesi Laiklik olmasına rağmen din ve devlet işlerini birbirinden ayırmayan bir CHP’li başkan yemini kendi görüşünde yapıyorsa, aslanlar gibi dışarıda kendisini destekleyen birileri varken hala bu kişilerle çalışılıyorsa başta seçenlere, daha sonra partisine ihanet ediyor.
Değerli dostlarım; Bir başkan kalkıyor akrabasını işe alıyor. Başka biri kalkıyor iş için avantaj sağlıyor. Üstelik de genel başkanın verdiği yedi maddelik manifestonun hemen ardından yapılan bu hata birilerine tereyağı ve kaymak olarak ulaşıyor. Bunları hiçbir CHP seçileni yapamaz. Yapılırsa Atatürk’e, partisine, çağdaş düşünen herkese, seçmenine hakaret ve ihanet içinde olurlar. Bence bu arkadaşlara ikaz ederek geri adım attıracaklarına ihraç en yakışan olur görüşündeyim.