reklam alanı

Pandemi tedbirleri denetimi devam ediyor


İçişleri Bakanlığının “sağlık için hepimiz için” mottosu ile 11 Ağustos Salı günü 81 ile gönderilen genelge kapsamında koronavirüs denetimi gerçekleştirildi. Didim’de gerçekleşen Koranavirüs salgını ile

 Paylaş


İçişleri Bakanlığının “sağlık için hepimiz için” mottosu ile 11 Ağustos Salı günü 81 ile gönderilen genelge kapsamında koronavirüs denetimi gerçekleştirildi.

Didim’de gerçekleşen Koranavirüs salgını ile ilgili mücadele kapsamında İlçe Kaymakamı Halil Avşar, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Deveci, Emniyet Müdürü Yunus Dinç, ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, meslek odaları, genel kolluk birimleri, özel kolluk birimlerinin katılımıyla denetimler gerçekleştirildi.
Denetim kapsamında Atatürk Bulvarı Cumhuriyet Caddesinde bulunan esnaflar ve vatandaşlar Kaymakam Avşar tarafından maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları için uyarıldı. İlk olarak Atatürk Bulvarı üzerinden başlayan denetimlerde Kaymakam Avşar esnaflarla ve vatandaşlarla sohbet etti. Son dönemde artış gösteren vaka sayılarını hatırlatan Avşar, maske, mesafe ve hijyen kurallarını sık sık hatırlattı.
Genel denetimler sırasında Konaklama tesisleri, pazar yerleri, lokanta, kafe, restoran, kıraathane, çay bahçesi, berber/kuaför/güzellik merkezleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park
iknik alanları ve bilumum yaşam alanlarını kapsayacak yerlerin denetiminde işletmelerin ve vatandaşların uyması gereken kurallar tekrar hatırlatıldı.
Denetimler kesintisiz ve sürekli olacak
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede Koranavirüs salgınıyla mücadele amacıyla alınan tedbirler ile belirlenen kurallar noktasında, gerek işletme sahiplerinin ve hizmet sağlayıcıların gerekse vatandaşlarımızın bilinçlendirilmelerini ve tedbir/kurallara en üst seviyede uymalarını sağlamak amacıyla denetimlerin kesintisiz ve sürekli olacağı belirtildi.

İçişl