“Oteller bölgesi 20 yıldır üvey evlat (!)”


Yerel seçim çalışmalarını sürdüren partilerin kendilerini unuttuğunu iddia eden Yalı Caddesinin Otelle Bölgesi diye bilinen  yerdeki esnaf dertli. Oteller bölgesi olarak bilinen ve Tuntaş Otel Plajı diye adlandır

 Paylaş


Yerel seçim çalışmalarını sürdüren partilerin kendilerini unuttuğunu iddia eden Yalı Caddesinin Otelle Bölgesi diye bilinen yerdeki esnaf dertli.
Oteller bölgesi olarak bilinen ve Tuntaş Otel Plajı diye adlandırılan bölgenin 20 sene önce cazibe merkezi olduğunu ancak yerel yönetimlerin bu bölgeyi tamamen unuttuğundan dert yanan bölge esnafı, seçimlere giren ve yarışan iki adayın görev yaptıkları süre içerisinde hiçbir yatırım ve çalışma yapmadığını belirterek Yalı Caddesinin sonundaki dubalarla birlikte hizmetin kesildiğini, bölgede yol kaldırım ışıklandırma benzeri ana hizmetlerin bile verilmediğini, güvenlik benzeri görevlerin sadece olay çıkarsa verildiği, temizlik benzeri hizmetlerin sezonda aksak olarak yürümesine rağmen sezon sonunda neredeyse tamamen kesildiğin, kapanan işyerlerinin yarattığı görüntü kirliliğinin bile bölgeyi terk edilmiş bir kasaba görüntüsüne soktuğunu belirttiler.
Çözüm önerilerinin ve taleplerinin her iki başkan adayına görevleri sırasında defalarca iletmelerine rağmen yapılamasını istedikleri hizmetlerin sözlerde kaldığını belirten bölge esnaflarından bazılar, bu bölgenin desteklenerek yeniden yaz kış cazibe merkezi olabilmesi için destek bekliyorlar.
Altınkum Yalı Caddesi üzerinde yapılan bazı etkinliklerin zaman zaman bölgedeki plajda ya yapılmasını, plajın ve yolların ışıklandırılarak, güvenlikli bir görüntü verilmesini, ara sokaklarda bazı işgallerin olduğunu ancak belediyenin Yalı Caddesi üzerindeki sağlıklaştırma projesinin genişletilerek bu bölgeye uygulanmasını bu konuda kendilerinin desteğe hazır olduklarını da belirttiler.
İsteklerinin zaman zaman Büyükşehir yasası bahane edilerek aksatıldığını bu yetki karmaşasından kendilerinin mağdur olduğunu da vurgulayan esnaflar, ilgisizlikten oteller yıkılıp konut haline geliyor, güvenlik sorunu ve ilgisizlik yabancı turisti bu bölgeden uzaklaştırdı. Yürütülen seçim çalışmaları sırasında az sayıda seçmen olmasından mıdır nedir? kendilerinin hiçbir aday tarafından ziyaret edilmediğini de belirten esnaflar bu durumu protesto etmek için sandığa gitmemeyi bile düşündüklerini söylediler.

Yerel, se